Víte dosti k bezpečnosti?

09.02.2018

Dopravní výchově věnujeme na naší škole nejednu vyučovací hodinu, a tak jsme se rádi zapojili do soutěže.

Paní učitelky 1. stupně využily hodiny výtvarných výchov a českého jazyka k zamyšlení
nad problematikou špatné viditelnosti v zimních měsících, kdy se pohybujeme hlavně za šera a úplné tmy. S žáky vytvořily křížovky s tajenkami, příběhy nebo obrázky. Některé se týkají chování cyklistů a chodců v silničním provozu. Jiné zase řidičů a dopravních nehod způsobených porušováním předpisů a nepřizpůsobení se podmínkám. Jsme rády, že si žáci uvědomují i velké nebezpečí chůze po ulici s mobilním telefonem u ucha, psaní sms zpráv a se sluchátky v uších, protože pozornost je rozptýlená. Neštěstí a následky bývají fatální.

Šmí

UPOZORNĚNÍ POLICIE ČR

na zvýšený výskyt trestné činnosti - vykrádání osobních automobilů před budovami základních a mateřských škol. Nenechávejte si v interiéru vozidla žádné osobní věci (kabelky, peněženky, mobilní telefony, ...). Celé jednání pachatelů je velmi rychlé - pár desítek sekund.

POPTÁVÁME PRACOVNÍ POZICI SPECIÁLNÍHO PEDAGOGA

pro výuku předmětu speciálně pedagogické péče. S úvazkem ve výši 1 hodina týdně a nástupem od 1. 6. 2018.

ZÁJEZD DO ŠPANĚLSKA PRO ŽÁKY 8. A 9. ROČNÍKŮ

* 25. 5. 2018 - 3. 6. 2018 * cena 7.490,- Kč * doprava LUX BUS * plná penze * hotel Royal Beach **** (pobřeží Costa Brava, letovisko Lloret de Mar)