Spolupráce školy s rodiči

Osvědčila se nám spolupráce s rodiči v rámci projektu Šikovné děti - klíčové aktivity Jedna rodina.

Jejím cílem bylo představit žákům lidská povolání v celé šíři - poukazovat na výhody a nevýhody jednotlivých typů povolání, na úspěchy i neúspěchy, na uznání a nadšení, ale také na nutnost vzdělávání a získávání dovedností a schopností. Dalším z cílů bylo ukázat dětem rozmanitost a druhy lidské práce, náročnost a zodpovědnost za provedenou práci a vést je k zamyšlení a touze poznávat. Už od prvních ročníků tak jsou děti nenásilným způsobem vedeny k efektivní volbě povolání. Aktivita se realizuje i nadále jako vystoupení - přednáška jednotlivých rodičů ve třídě vlastního dítěte, kteří žákům představí své povolání. V závěru setkání vždy probíhá beseda, kdy děti mohou klást dotazy.

V rámci této klíčové  aktivity vznikla databáze videozáznamů přednášek o povolání a exkurzí, která se stala součástí videotéky školy a je  využívána k výuce i po skončení projektu. S různými povoláními se prostřednictvím rodičů seznámilo do této doby cca 700 žáků od 1. do 9. třídy.

Oceňujeme rodiče, kteří se touto formou podíleli a podílejí na vzdělávání svých dětí a konstruktivně spolupracují se školou.

LYŽAŘSKÝ KURZ PRO 7. ROČNÍKY

1. kurz 27. 1. 2018 - 3. 2. 2018 Penzion Kamenice 2. kurz 3. 2. 2018 - 10. 2. 2018 Jičínská chata Více informací zde

AKCE K UKONČENÍ PRVNÍHO POLOLETÍ

Již v úterý 30. ledna si žáci 1. stupně připomenou olympijský rok plněním sportovních disciplín \"Hejtmanova poháru\". Ve středu 31. ledna se žáci druhého stupně naučí další tanec - tentokrát v rytmu country. Lekce společenského chování je samozřejmou součástí celého dopoledne. Všem prvňáčkům připravujeme slavnostní oběd a těšíme se na setkání s nimi v den předávání jejich prvního vysvědčení.

PŘEDŠKOLÁČEK

Kroužek je určen pro budoucí prvňáčky, kteří se hravou formou seznámí s prostředím školy i s budoucími spolužáky. Setkání se budou konat 1x měsíčně vždy první pondělí v měsíci od 15 do 16 hodin, stejně v obou budovách školy. Těšíme se na vás 6. listopadu a 4. prosince 2017, 8. ledna, 5. února, 5. března, 9. dubna, 7. května a 4. června 2018.