Projekt Recyklace Projekt Recyklace
14.02.2019

Chemie není jen o vzorečcích, reakcích, ale i o pochopení udržitelného rozvoje světa a ekologii, proto se žáci devátých ročníků seskupili během hodin chemie do týmů, které dle svého plánu, možností a nápadů realizovali jeden z projektů. A které projekty si mohli vybrat?

Prosinec - leden ve školní družině (oddělení č. 3, 4) Prosinec - leden ve školní družině (oddělení č. 3, 4)
14.02.2019

Celoroční projekt „Máme rádi zvířata“ pokračuje i v zimním období.

Soutěž v německém jazyce Soutěž v německém jazyce
14.02.2019

Vybraní žáci německého jazyka ze 7. až 9. třídy se zapojili do soutěže, která byla vyhlášena Spolkem germanistů a učitelů německého jazyka ČR.

Konverzační soutěž v německém jazyce Konverzační soutěž v německém jazyce
14.02.2019

Dne 13. února se v Nymburce konalo okresní kolo Konverzační soutěže v německém jazyce.

Hodina TV s mistryní Evropy Hodina TV s mistryní Evropy
13.02.2019

V minulém týdnu si všechny dívky šestých a sedmých ročníků ve svých hodinách tělesné výchovy zacvičily pod taktovkou mistryně Evropy ve fitness aerobiku Kateřinou Martínkovou.

Přednáška o rybaření a rybách našich vod Přednáška o rybaření a rybách našich vod
13.02.2019

Přednáška Radka Filipa, sportovního rybáře, šéfredaktora rybářských časopisů Kapr a Kajman, která se konala na Žižkově pro děti ze školní družiny, zaujala nejen ty, které už se rybaření věnují.

Učíme se s OZOBOTY Učíme se s OZOBOTY
13.02.2019

Všem žákům z pátých ročníků stačilo mít pár fixů, papír a chuť vymyslet dráhu plnou křižovatek, zatáček a příkazů.

Dinosauři nečetli a vymřeli Dinosauři nečetli a vymřeli
12.02.2019

My ale číst chceme a také se to učíme. Abychom se příjemně naladili na možnosti čtení, navštívili jsme městskou knihovnu.

Slušný člověk Slušný člověk
12.02.2019

V rámci literární výchovy navštívili žáci devátých ročníků Švandovo divadlo na Smíchově. V jeho komorní části, konkrétně ve Studiu, zhlédli divadelní zpracování novely Karla Čapka Obyčejný život uváděné pod názvem Slušný člověk.

« Předchozí 1 2 3 4 62 122 183 243 Další »

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 13. 3. 2019

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ PRVNÍHO POLOLETÍ VE ČTVRTEK 31. LEDNA 2019

Našim prvňáčkům jsme při příležitosti vydání prvního vysvědčení připravili slavnostní oběd s paní ředitelkou. Žáci 1. stupně Učíme se navzájem – žáci si vyzkouší roli paní učitelky. Opravdová škola hrou - tradiční i méně známé deskové hry. Poznáváme nové i skoro zapomenuté hry. Žáci 2. stupně Společenská lekce vhodného chování. Žáci se naučí tanec 30. let. Swing nepatří do starého železa, ale stále žije.