Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Důležité > 2. stupeň distanční vzdělávání

2. stupeň distanční vzděláváníDatum konání:
26.3.2021
Datum ukončení:
30.6.2021

 

Nabízíme našim žákům 6. - 9. ročníků náměty pro dobrovolnou činnost v rámci výchovných předmětů Pč, Tv, Hv, Vv, Vz a Ov.
Rozvrh on-line hodin v rámci DisV 2. st. naleznete: rozvrh

Týden od 12. 4. 2021:

Pracovní činnosti

Udělej radost kamarádce, mamince, babičce, sestře… a vyrob pro ni látkovou brož – šperk, který ozdobí tričko, halenku, svetřík, ale i bundu, kabelku či čepici… Návod najdeš pod fotografií. Foto tvé zdařilé práce můžeš zaslat na e-mail: eliasova@zstgmpodebrady.cz.

brož

 

Tělesná výchova

Protáhni si tělo a zapoj se s námi do týdenní výzvy.

Pro ty z vás, kteří jste si již delší dobu nezacvičili, budou vhodné tyto cviky zde.

A kdo alespoň trochu sportuje či zvládl předchozí výzvu, pokračuje  cvičením zde.

plakát k TV

 

Hudební výchova

Dramatik, scenárista, herec, autor písňových textů a spisovatel Zdeněk Svěrák nedávno oslavil 85. narozeniny. Po kliknutí na foto si můžeš vyzkoušet zmiňovaný kvíz. 

Zdeněk Svěrák

 

Výtvarná výchova

Odhal krásu vitráže

Vitráž (nebo vitraj) je výtvarně ztvárněná skleněná výplň okna nebo předmětu. Výplň okna bývá skládaná jako mozaika z čirých, různobarevných, často i malovaných malých skel spojených olověnými páskami a v olověném rámu. Motivy barevné výzdoby mohou být ornamentální i figurální.

Klikni a prohlédni si obrázky.

Klikni a podívej se, jak vitráž vzniká.

Utvoř si doma vlastní papírovou vitráž, odkaz na návod zde. Práci si uschovej do portfolia a po návratu do školy ji přines paní učitelce.

I v Poděbradech máme na několika stavbách vitrážová okna – víš kde? Zkus při procházce najít alespoň dvě budovy ve městě s touto výzdobou.

ukázka

 

Výchova ke zdraví

Zopakuj si zásady první pomoci

Češi patří mezi špičku v poskytování první pomoci. Nikdy nevíš, kdy budeš muset pomoci. Zopakuj si tedy základy + seznam se i s dalšími, pokročilejšími tématy z této oblasti.

  1. Pracovní listpokud máš možnost a chuť, vyplň pracovní listy. Řešení zde najdeš příští týden. List najdeš pod obrázkem.
  2. Klikni na odkaz a zopakuj si krátkým videem, jak poskytnout první pomoc člověku v bezvědomí - odkaz.
  3. Začíná být hezky – období, kdy trávíme hodně času venku. Když dojde ke zranění v podobě krvácivé rány, postupuj dle tohoto videa a popřemýšlej, jak řešit první pomoc, když u sebe nemáme lékárničku - video.
  4. Občas se stane, že někdo v našem blízkém okolí omdlí. Víš, jak pomoci? - video.

První pomoc pro pokročilejší

Víš, co je to 5T? Zhlédni zde.

Co je Heimlichův manévr (aneb zachraň život) - zde.

Své dovednosti v oblasti první pomoci si budeš moci vyzkoušet v online testu, který zde najdeš příští týden.

 

pomoc

Občanská výchova

Velikonoce, největší a nejdůležitější křesťanské svátky, právě proběhly. Co o nich víte kromě toho, že si máte pořídit pomlázku, nabarvit vejce a sehnat si něco na sebe, aby vás nepokakal beránek? Zkuste se otestovat v tomto velikonočním kvízu: zde.

velikonoce.png

 

Týden od 29. 3. 2021:

Pracovní činnosti

Udělej radost blízkým a upeč pro ně kakaovou buchtu se strouhanými jablky. V rámci receptu, který najdeš pod fotografií, si rovnou procvičíš i angličtinu. Foto tvé zdařilé práce můžeš zaslat na e-mail: smiskova@zstgmpodebrady.cz.

recept

 

Tělesná výchova

Protáhni si tělo a zapoj se s námi do týdenní výzvy.

Pro ty z vás, kteří jste si již delší dobu nezacvičili, budou vhodné tyto cviky zde.

A kdo alespoň trochu sportuje či zvládl předchozí výzvu, pokračuje  cvičením zde.  

       poutač

 

 

 

 

 

Hudební výchova

Připomeň si významné osobnosti hudebních dějin a podívej se na jejich oživené portréty. Vzpomeneš si, kdy tito hudebníci žili a čím se do kulturních dějin vepsali? Pokud nevíš, doplň si vědomosti s pomocí nějaké dostupné encyklopedie a seznam se s jejich tvorbou třeba i poslechem.

Oživené obrazy významných osobností hudebních dějin si můžeš prohlédnout po kliknutí na portrét.

 hudební výchova

 

 

 

 

 

Výtvarná výchova

Velikonoční svátky

Blíží se jarní svátky – Velikonoce. Jedno z období, které je plné českých tradic. Připomínkou velikonočních svátků, jak je lidé od nepaměti znají a dodržují, jsou i pohlednice s obrázky od malíře a spisovatele Josefa Lady. Prohlédněte si náměty vyvolávající příjemnou jarní atmosféru, plné veselí a radosti.

 Josef Lada Velikonoce