Úvod > Aktuální školní rok > Důležité > Organizace výuky od 29. března 2021

Organizace výuky od 29. března 2021

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 29. BŘEZNA 2021 DO 11. DUBNA 2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. března 2021 přijala krizové opatření, kterým prodloužila účinnost předchozího krizového opatření č. 200 ze dne 26. února 2021. Do 11. dubna se tedy prodlužuje dosavadní stav a pokračuje se v dosavadním režimu.

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 29. BŘEZNA 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

vláda na svém jednání 26. února 2021 rozhodla vzhledem k vážné aktuální epidemické situaci o dalších změnách v provozu škol a školských zařízení od 27. února 2021. Na základě krizového opatření č. 200 bude i po skončení jarních prázdnin od pondělí 8. března 2021 pro 3. až 9. ročníky výuka nadále probíhat distančním způsobem.

Tímto opatřením je také zakázána osobní přítomnost žáků 1. a 2. ročníků základní školy. I v těchto ročnících musí probíhat výuka distančním způsobem.

Žáci celé školy se vyučují doma podle zadaných pokynů, plnění úkolů je podle školského zákona povinné.

Žáci druhého stupně se distančně vzdělávají prostřednictvím aplikace Google Classroom.

Podklady pro distanční vzdělávání žáků prvního stupně jsou zveřejňovány na webových stránkách školy a na dveřích budovy.

Se žáky na obou stupních školy budou vyučující komunikovat i prostřednictvím aplikace Google Meet. Žáci, případně rodiče mohou také konzultovat s učiteli i mimo stanovený čas videokonference - po telefonu nebo prostřednictvím e-mailu.

Provoz školní družiny je zakázán.

Vstup třetích osob do prostor školy je možný jen v nezbytně nutných případech s tím, že se omezí kontakt třetích osob s osobami v prostorách školy.

V mimořádných případech je povolena přítomnost žáka při individuálních konzultacích.

Pro informace o případném ošetřovném mohou rodiče využít např. tyto stránky: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu. Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.

Celé znění Informací k provozu škol a školských zařízení od 27. února 2021: https://www.msmt.cz/skoly-rezim-od-brezna.

Děkuji za spolupráci a přeji nám všem především zdraví.

Mgr. Vlastislav Sýkora