Pozice asistenta pedagoga (AP) pro žáky se sociálním znevýhodněním byla na naší škole zřízena již před 7 lety. Pedagogy byla přítomnost AP, který se systematicky věnoval žákům s nízkým sociálně ekonomickým a kulturním statusem, žákům z neúplných rodin, ale též z rodin v krizi (sociálně i emočně strádajícím dětem) a z rodin s nedostatečnou znalostí vyučovacího jazyka – tedy žáků z prostředí, kde se jim nedostává dostatečné podpory k řádnému vzdělávání včetně spolupráce zák. zástupců se školou, hodnocena kladně. Došlo k poklesu výchovných obtíží těchto žáků i ke zlepšení jejich školních výsledků, rovněž i k jejich lepšímu sociálnímu začlenění ve třídě. Stejně pozitivní ohlas má tato podpora i u rodičů, kteří jsou často v takové situaci, že sami nejsou schopni svým dětem pomoci a z finančních důvodů si nemohou dovolit takovou službu někde zajistit. V naší  škole  pracují standardně 2 tyto asistentky pedagoga (každá na jedné budově naší školy v rozsahu polovičního úvazku), v péči mají celkem 38 žáků se sociálním znevýhodněním. K nim přibyla od září 2015 další 1 asistentka pedagoga v rámci mimořádně vyhlášeného rozvojového programu MŠMT  na období září – prosinec 2015. Podporovala sociálně znevýhodněné žáky, kteří k nám nastoupili v novém školním roce a mj. se adaptovali  na nové prostředí. S žáky naše paní asistentky pracují nejen formou přímé podpory ve vyučovací hodině, ale  pomáhají jim i mimo vyučování, procvičují učivo, napomáhají s domácí přípravou. Nedílnou součástí jejich práce je spolupráce s rodiči.
    Naším cílem je udržení těchto žáků  v hlavním vzdělávacím proudu. Díky finančním prostředkům, které získáváme  z rozvojových programů MŠMT, pokračujeme  v dlouhodobé  a systematické přímé práci s těmito žáky a jejich rodiči, vytváříme   podpůrné prostředí, pomáháme při zvládání školních nároků,  posilujeme motivaci pro školní práci, posilujeme sebevědomí a sebepojetí těchto žáků i jako prevenci jejich rizikového chování.

Garantem této aktivity je Mgr. Jana Smíšková.

SEZNAM ŽÁKŮ PŘIJATÝCH K ZÁKLADNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ

Zde.

STUPNĚ VÍTĚZŮ V REPUBLIKOVÉM FINÁLE!!!

Naši žáci se v basketbalu probojovali až do celorepublikového finále, které se konalo ve dnech 24.-25. 4. v Karlových Varech. První den vyhráli ve své skupině a porazili také soupeře v semifinálovém zápase. Druhý den je čekal zápas o první místo, ve kterém po napínavém boji nakonec o pouhé čtyři body prohráli a odvezli si tak pohár a medaile za úžasné 2. místo. Všem hráčům moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezantaci školy. Zych

POPTÁVÁME PRACOVNÍ POZICI UČITELE/KY CHEMIE

na školní rok 2019/2020. Zástup za mateřskou dovolenou.