Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Besedy v knihovně

Besedy v knihovněDatum konání:
9.5.2023
Datum ukončení:
14.5.2023

 

Besedy v knihovně

V tomto školním roce se žáci prvních ročníků ze ZŠ T. G. Masaryka účastnili besed v Městské knihovně v Poděbradech v rámci projektu „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“. Tento projekt vyhlašuje SKIP ČR a jeho cílem je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Během tří besed poznali chod knihovny a dozvěděli se, jak zacházet s knihou či jak se jednotlivé části knihy nazývají. Paní knihovnice si připravila pracovní listy ke knize „Chobotem sem, chobotem tam“ od Ivony Březinové. Seznámila žáky i s jinými věkově vhodnými tituly knih. Jednu z besed vedla majitelka nakladatelství Thovt Radana Sedláčková, která žáky obohatila programem plným her i poučení. Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro žáky knížka Zuzany Pospíšilové a ilustrátorky Markéty Vydrové, která je napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu. Projekt bude  zakončen  slavnostním pasováním na čtenáře na začátku června.

Mgr. Monika Kučerová

foto čtenář.png