Úvod > Spolupráce a podpora školy > Spolupráce s rodiči

Spolupráce s rodiči

Projekt Šikovné děti – klíčové aktivity Jedna rodina

Cílem projektu bylo představit žákům lidská povolání v celé šíři - poukazovat na výhody a nevýhody jednotlivých typů povolání, na úspěchy i neúspěchy, na uznání a nadšení, ale také na nutnost vzdělávání a získávání dovedností a schopností. Dalším z cílů bylo ukázat dětem rozmanitost a druhy lidské práce, náročnost a zodpovědnost za provedenou práci a vést je k zamyšlení a touze poznávat. Už od prvních ročníků tak jsou děti nenásilným způsobem vedeny k efektivní volbě povolání. Aktivita se realizuje i nadále jako vystoupení - přednáška jednotlivých rodičů ve třídě vlastního dítěte, kteří žákům představí své povolání. V závěru setkání vždy probíhá beseda, kdy děti mohou klást dotazy.

V rámci této klíčové aktivity vznikla databáze videozáznamů přednášek o povolání a exkurzí, která se stala součástí videotéky školy a je využívána k výuce i po skončení projektu. S různými povoláními se prostřednictvím rodičů seznámilo do této doby cca 700 žáků od 1. do 9. třídy.

Oceňujeme rodiče, kteří se touto formou podíleli a podílejí na vzdělávání svých dětí a konstruktivně spolupracují se školou.