Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Spolupráce a podpora školy > Předškoláček

Předškoláček 2022/2023

Předškoláček - hladký nástup prvňáčka do školy

Co by měl zvládat malý žáček v první třídě? S tím vám pomůžeme v našem přípravném kroužku Předškoláček.

Zaměříme se na zrakové a sluchové vnímání, důležité ke správnému čtení a psaní. Posílíme dovednosti a schopnosti, které usnadní dítěti začátek školní docházky. Zlepšíme komunikaci v souvislosti se vztahy mezi dětmi.

Hrou vybrousíme základní znalosti o rodině, okolí domova, hygienických návycích, sebeobslužnosti.

Budeme procvičovat tvary, barvy, orientaci. Neopomeneme ani pohybové dovednosti.

Kroužek zajišťují Mgr. Monika Vlčková a Mgr. Dana Šafránková a už se na vás všechny moc těší.

 

Termíny: 3. 10. 2022, 7. 11. 2022, 5. 12. 2022, 2. 1. 2023, 13. 2. 2023, 6. 3. 2023, 3. 4. 2023, 15. 5. 2023, 5. 6. 2023

 

Aktivity z letošního Předškoláčku najdete pod odkazem zde.

 

Ukázka z loňských Předškoláčků:

 

Červnový předškoláček v ulici Školní

Předškoláci se již těší na září 

A je to tady – Předškoláček je u konce a naši svěřenci jsou připraveni na vstup do školy. Bezstarostné období pomalu končí a brzy začnou školní povinnosti. Ale na to budeme myslet až v září. Poslední setkání jsme si chtěli ještě pěkně užít.

Čím začít? Určitě písničkou s důkladným protažením těla, procvičením znalostí v pohádkách, zopakováním roku, měsíců a dnů, společnou hrou a soutěží. Nesmíme zapomenout na závěrečné vysvědčení s vlastním sebehodnocením.

Co dodat na závěr? Asi to, že zvládnutí Předškoláčka je pro naše svěřence stejné, co pro dospělého vysoká škola J - a to je pravda pravďoucí!

 

V září se těšíme na shledanou paní učitelky M. Vlčková a D. Šafránková

první foto (1).jpg   první foto (2).jpg   první foto (5).jpg

Květnový Předškoláček v ulici Školní

„CVIČÍME, CVIČÍME, SVOJE TĚLO TUŽÍME“

Dnes jsme si užili řádění v tělocvičně. Nejdříve jsme si prohlédli, kde budeme od září cvičit jako školáci, pak jsme vyzkoušeli medinbaly, obruče, kladinu a žebřiny. Šlo nám to dobře, ukázali jsme, co umíme a jak jsme šikovní. V posledním setkání nás čeká trocha učení, trocha hraní a už i loučení.

Ale smutní nejsme, vždyť se v září opět uvidíme.

Mgr. M. Vlčková, Mgr. D. Šafránková

 

P_20220502_151742.jpg   P_20220502_155331.jpg

Březnový Předškoláček v ulici Školní

Kulaté sluníčko, rozdělíme maličko.

Přidáme čepičku, dvě anténky na špičku.

Tři nožičky napravo, tři nožičky nalevo.

Ještě tečky na záda, aby byla paráda.

 

Kdo hádal, že jsme měli Předškoláčka již v duchu nadcházejícího jara, uhodl správně. Po třídě létali ptáčkové, ozývaly se zvuky mláďat všeho druhu, žabí král si s námi hrál na počtáře a jarní písničky vyletěly až na ulici. A na co se můžeme těšit příště? No přece na Velikonoce.

Na další setkání se těší paní učitelky Vlčková a Šafránková

Předškoláčci s paní učitelkou na koberci při rozhovoru   skupinové foto předškoláčkůvyfocené splněné pracovní listy od předškoláčků

Lednový Předškoláček v ulici Školní

Předškoláček se sněhuláky na hlavní budově

I když neuhodily kruté mrazy, v Předškoláčkovi byl mráz, sníh i sněhuláci. Tanec s mrazíky nás rozehřál, puzzle se sněhuláky procvičilo ve skládání a sudoku ověřilo náš postřeh a logické uvažování. Pracovní list, s dokreslováním částí těla sněhuláků a trénování grafomotoriky u šál, upevnil naše správné držení psacího náčiní. Kdo nevěří, nemusí nikam běžet – může se podívat na naše fotografie.

ilustrační foto - předškoláčci pracují u tabule   

Lednový přeškoláček na Žižkově

Na lednovém setkání kroužku Předškoláček jsme si povídali o zimě. Děti se naučily báseň o sněhulákovi, na interaktivní tabuli zlepšovaly zrakové vnímání vyhledáváním stejných dvojic obrázků zimních rukavic. Nakonec si vytvořily papírovou sněhovou kouli a házely s ní na cíl. Zadané úkoly se dětem dařilo úspěšně splnit. Těším se na setkání v únoru, zacvičíme si v tělocvičně.

ilustrační foto - předškoláček řeší úlohu u tabule   ilustrační foto - pohled na předšklačku, jak pracuje v lavici

                                                                                           

Prosincový Předškoláček na Žižkově

Na prosincovém setkání v kroužku Předškoláček se děti naučily poznávat geometrické tvary a barvy. Na koberci pomocí víček sestavovaly různé geometrické obrazce. Doplňovaly pracovní list, pracovaly na interaktivní tabuli, kde získané vědomosti procvičovaly. Úkoly se všem dětem dařilo úspěšně plnit. Těším se na další setkání v lednu.

Hezké vánoční svátky přeje Mgr. Monika Kučerová

prosincový předškoláček - děti u tabule   prosincový předškoláček - děti u tabule   prosincový předškoláček - děti na koberci pracují ve skupince

Prosincový Předškoláček v ulici Školní

Tentokrát jsme si procvičili matematické představy /první, poslední, nad, pod, vedle.../Pomohli nám čerti a andílci. Uvolňovali jsme ruku pomocí grafomotorických cvičení a nechyběla ani tematická básnička doprovázená pohybem, poslech lidové koledy a společná práce na IT tabuli. Rozšířili jsme si také slovní zásobu na adventní téma a vytleskávali jsme slabiky. Za měsíc na viděnou!

 

prosincový předškoláček, děti u tabule   prosincový předškoláček, děti pracují s pracovním listem   prosincový předškoláček, záběr na třídu dětí, jak pracují

 

Listopadový Předškoláček na Žižkově

Na listopadovém setkání v kroužku Předškoláček se děti naučily novou podzimní říkanku. Také doplňovaly pracovní list, kde obtahovaly a domalovávaly předtištěné kresby. Nejvíce zábavy měly s porovnáváním jednoho motivu zobrazeného v různých ročních obdobích. Nakonec pracovaly na interaktivní tabuli, kde k těmto obdobím přiřazovaly odpovídající obrázky. Úkoly se všem dětem dařilo úspěšně plnit. Těším se na další setkání v prosinci.

Mgr. Monika Kučerová

záběr na tabuli, kde je příprava aktivit pro žáky  záběr na práci jedné z předškolaček - pracuje na aktivitě z tabule  záběr na práci jedné z předškolaček - pracuje na aktivitě z tabule

 

Listopadový Předškoláček v ulici Školní

Než přijede svatý Martin do našeho kraje, vločka čeká na mraku a s hvězdičkou si hraje. Martin rukou ukáže jí, že už může dolů. Jedna vločka, druhá, třetí - letí na zem spolu.

Druhé setkání Předškoláčků se školou na začátku listopadu bylo Svatomartinské. Nechyběl tedy koník ani Martin. Zpívali jsme, o Martinovi si vyprávěli, nechyběly ani skoky, jako to umí koníci.

V prosinci nás čeká adventní setkání.

Paní učitelky Dana Šafránková a Monika Szabóová

záběr na předškoláčky v lavicích   záběr na předškoláčky v lavicích s paní učitelkou   záběr na předškoláčky ve skupině na koberci, hlásí se a pracují s paní učitelkou

Zahájení činnosti kroužku Předškoláček na Žižkově

Kroužek Předškoláček zahájil svoji činnost 4. října. Na začátku setkání se rodiče a děti seznámili s plánem činností kroužku. Děti si prohlédly školu a následně usedly poprvé do školních lavic. Budoucí prvňáčci procvičovali znalost svého jména a bydliště, pracovali na interaktivní tabuli, naučili se nové říkadlo a vyplňovali pracovní list. Uvedené aktivity všichni zvládli na výbornou.
Mgr. Monika Kučerová, Mgr. Iveta Niedermirtlová

záběr na paní učitelku u tabule, jak vysvětluje aktivitu, dále záběr na pracovní knížku s obrázkem domu se zahradou a s panelovým domem - malované

Zahájení činnosti kroužku Předškoláček v ul. Školní

Dneska jsme šli do školy a nemuseli jsme mít žádné úkoly.

Nejsme ještě řádní žáčci, ale už jsme PŘEDŠKOLÁČCI.

 

První setkání Předškoláčků se školou bylo milé a příjemné. Poznávali jsme jeden druhého, zpívali jsme a vyprávěli si příběh o Kaštánkovi. Přestože hodina nebyla dlouhá, stihli jsme si procvičit ruce ke psaní a založit si školní desky, které se za rok zaplní našimi pracovními listy.

Za měsíc se těšíme na další svatomartinské setkání.

Paní učitelky Monika Szabóová, Dana Šafránková

záběr na předškoláčky v lavicích a dále záběr na předškoláčky na koberci s paní učitelkou, jak pracují na úloze