Horní menu

Úvod > Spolupráce a podpora školy > Předškoláček

Předškoláček 2021/2022

Listopadový Předškoláček na Žižkově

Na listopadovém setkání v kroužku Předškoláček se děti naučily novou podzimní říkanku. Také doplňovaly pracovní list, kde obtahovaly a domalovávaly předtištěné kresby. Nejvíce zábavy měly s porovnáváním jednoho motivu zobrazeného v různých ročních obdobích. Nakonec pracovaly na interaktivní tabuli, kde k těmto obdobím přiřazovaly odpovídající obrázky. Úkoly se všem dětem dařilo úspěšně plnit. Těším se na další setkání v prosinci.

Mgr. Monika Kučerová

ilustrační I  ilustrační II  ilustrační III

Listopadový Předškoláček v ulici Školní

Než přijede svatý Martin do našeho kraje, vločka čeká na mraku a s hvězdičkou si hraje. Martin rukou ukáže jí, že už může dolů. Jedna vločka, druhá, třetí - letí na zem spolu.

Druhé setkání Předškoláčků se školou na začátku listopadu bylo Svatomartinské. Nechyběl tedy koník ani Martin. Zpívali jsme, o Martinovi si vyprávěli, nechyběly ani skoky, jako to umí koníci.

V prosinci nás čeká adventní setkání.

Paní učitelky Dana Šafránková a Monika Szabóová

ilustrační I   ilustrační II   ilustrační III

Zahájení činnosti kroužku Předškoláček na Žižkově

Kroužek Předškoláček zahájil svoji činnost 4. října. Na začátku setkání se rodiče a děti seznámili s plánem činností kroužku. Děti si prohlédly školu a následně usedly poprvé do školních lavic. Budoucí prvňáčci procvičovali znalost svého jména a bydliště, pracovali na interaktivní tabuli, naučili se nové říkadlo a vyplňovali pracovní list. Uvedené aktivity všichni zvládli na výbornou.
Mgr. Monika Kučerová, Mgr. Iveta Niedermirtlová

ilustrační obrázek

Zahájení činnosti kroužku Předškoláček v ul. Školní

Dneska jsme šli do školy a nemuseli jsme mít žádné úkoly.

Nejsme ještě řádní žáčci, ale už jsme PŘEDŠKOLÁČCI.

První setkání Předškoláčků se školou bylo milé a příjemné. Poznávali jsme jeden druhého, zpívali jsme a vyprávěli si příběh o Kaštánkovi. Přestože hodina nebyla dlouhá, stihli jsme si procvičit ruce ke psaní a založit si školní desky, které se za rok zaplní našimi pracovními listy.

Za měsíc se těšíme na další svatomartinské setkání.

Paní učitelky Monika Szabóová, Dana Šafránková

ilustrační obrázek