Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Předškoláček

PředškoláčekDatum konání:
8.10.2023
Datum ukončení:
27.1.2024

 

Co se dá s námi stihnout za hodinu ve škole?

... hádat zimní hádanky, naučit se pohybovou básničku o sněhulákovi, uvolnit ruku grafomotorickým cvičením s tučňákem, počítat a porovnávat sněhové vločky, přiřazovat počet prvků k číslici, seřadit a upevnit číslice pomocí kolíčků na prádlo na šňůru, spojit body na PL vzestupně od 1 do 10 a vzniklou tříkrálovskou korunu vybarvit, pracovat s IT, zdolat překážkovou dráhu a ještě u toho zvládat plnit úkoly.

Není toho málo, že? Proto velká pochvala všem předškolákům!

 

 

Zvládnout připravený pracovní list na pekelné počítání, vytleskávání slov, jednoduchý taneček, písničku a básničku s pohybem nebyl pro naše předškoláky žádný problém. Byl tedy čas procvičit i grafomotorické cvičení a zaběhat si v tělocvičně "Čertí honičku".
V lednu zase na viděnou!

 

 

Předškoláček v listopadu byl zaměřen na draka, listy a sv. Martina. Děti zvládly počítat, pracovat s pracovním listem, volit správné barvy. Vyslechly si příběh, dokreslily draka. Celým setkáním je doprovázely podzimní písničky.

 

IMG-20231106-WA0001.jpg

 

První říjnové setkání s těmi, kteří se u nás s prostředím školy teprve seznamují.

"Zelený pichlavý ježeček, ukrývá malý dáreček, který má hnědý obleček. Co je to?"
Provázel nás kaštánek, symbol podzimu, který nám pomohl rozvázat jazýčky, seznámit se, popisovat vlastnosti, používat protiklady a vyťukávat rytmus. S lehkostí jsme zvládli počítat, uvolňit ruku, sedět v lavici, držet pastelky ve správném úchopu,  soustředěně poslouchat pohádku a odříkat básničku.
 
Předškoláci, na viděnou 6. listopadu se těší paní učitelky Vlčková a Šmídová
 
5100f145-0e29-4a70-b621-be4c6adbf481.jpeg