Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Biologická olympiáda

Biologická olympiádaDatum konání:
29.4.2024
Datum ukončení:
6.5.2024

 

Každý, kdo se kdy zúčastnil Biologické olympiády, ví, že k cíli nevede zrovna procházka růžovou zahradou, ale že se jedná o poměrně náročnou trnitou cestu. O nejlepších soutěžících rozhodují výsledky testu všeobecných vědomostí z přírodopisu, poznávání organismů a laboratorní práce. Toto zevrubné přezkoumání je pro nejlepší soutěžící školy startovní čárou do kola okresního. Nejlepšími žáky ve škole se v tomto roce v kategorii C (8. a 9. ročník) staly žákyně: 1. místo Lucie Šlejtrová (9.C), 2. místo Elena Duksová (9.B) a 3. místo Šárka Urbišová (8.A). V kategorii D (žáci 6. a 7. tříd) se nejlepšími olympioniky stali žáci: 1. místo Filip Čapek (6.C), 2. místo Adam Soóky (7.D) a 3. místo Roman Slavík (7.A).  Ze školního kola bylo známo tedy 6 postupujících žáků a žákyň, kteří si vypracovali vstupenku, libovolný vstupní úkol, do kola okresního a s tímto úkolem se zúčastnili okresního kola konaného na nedalekém gymnáziu Jiřího z Poděbrad.  

V letošním roce se zúčastnilo celkem 32 žáků školního kola Biologické olympiády. Toto číslo nepatří mezi ta nejvyšší, ale o to víc potěšující je fakt, že naši žáci dokáží úspěšně poměřit své vědomosti se žáky okolních základních škol a gymnázií a dokáží zabodovat. Z okresního kola do kola krajského postupují úspěšně tito žáci -  Filip Čapek, Adam Soóky a Lucie Šlejtrová. Moc gratuluji a přeji spoustu odvahy zabojovat i v dalším kole! Zatím Vám to jde opravdu skvěle!