Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Dějepisná exkurze – Josefov a zámek Karlova koruna v Chlumci nad Cidlinou

Dějepisná exkurze – Josefov a zámek Karlova koruna v Chlumci nad CidlinouDatum konání:
17.10.2019

V úterý 8. října se žáci 8. ročníku zúčastnili exkurze do pevnosti Josefov. Během strategické hry byla přiblížena žákům funkce pevnosti, odhalili dějinné souvislosti vzniku ideálního pevnostního města a jeho fungování na bázi vzájemné spolupráce všech složek obyvatel. Žáci tak měli možnost seznámit se s historickými událostmi 18. století a zároveň si zábavnou formou vyzkoušet život tehdejších obyvatel v jednom z nejrozsáhlejších podzemních obranných systémů v Evropě.

V tento den žáci navštívili i zámek Karlova koruna v Chlumci nad Cidlinou, který řadíme mezi nejvýznamnější barokní stavby u nás. Zde byly žákům přiblíženy dějiny rodu Kinských.

Fotogalerie z akce