Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Den otevřených dveří na Akademii věd v Praze pro školy

Den otevřených dveří na Akademii věd v Praze pro školyDatum konání:
12.11.2023
Datum ukončení:
15.11.2023

 

Den otevřených dveří na Akademii věd v Praze pro školy

Tam se 9. listopadu vydali podívat vybraní žáci 9. ročníků. Žáci byli unešeni už jen “tíhou” tak věhlasného vědeckého pracoviště, jakým AV bezesporu je. Dokázat si vlastními silami složit DNA ve virtuální realitě bylo nad očekávání. Pohladit si madagaskarskeho švába, vidět nejstarší termití kolonii v Evropě a prohlédnout si pod mikroskopem reakce tykadel termitů na feromony? Mnozí z nich ani nedýchali. Třešničkou na dortu vědy byla návštěva laboratoře nanočástic, kde jim před očima vznikaly nanočástice zlata.