Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Exkurze čtvrtých ročníků do planetária

Exkurze čtvrtých ročníků do planetáriaDatum konání:
7.2.2023
Datum ukončení:
11.2.2023

 

V prosinci žáci čtvrtých ročníků absolvovali exkurzi do Planetária v Hradci Králové. Program akce byl určen pro vzdělávací oblast Člověk a jeho svět – přírodověda pro 4. ročník. V první části jsme navštívili digitální planetárium. Žáci při pořadu vedeném lektorem získali základní znalosti při pozorování noční i denní oblohy, zhlédli virtuální průlet Sluneční soustavou a na některé vesmírné objekty se podívali podrobněji. Společně jsme hledali a pojmenovali souhvězdí, která jsou k vidění na zimní obloze. Poutavý film Voyager byl krásnou tečkou za celým poutavým programem. V druhé části jsme se přesunuli do hvězdárny. Prohlédli jsme si kopuli s dalekohledem a provedli pokus s Foucaultovým kyvadlem. Na 3D modelu nám bylo vysvětleno otáčení Země kolem své osy a kolem Slunce, tedy střídání dne, noci a ročních období.