Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Grant Bezva chemie

Grant Bezva chemieDatum konání:
23.11.2021
Datum ukončení:
30.11.2021

 

Bezva chemie - název grantu udělovaný Nadací Experientia, určený aktivním učitelům, kteří mají touhu ve svých  studentech zapálit nadšení pro chemii a společně s Nadací Experientia věří v to, že cílená a dlouhodobá podpora může významně ovlivnit českou chemii a  posunout ji směrem k celosvětové špičce, třeba až k další Nobelově ceně.

Nadace Experientia podporuje mladé vědce  a vědkyně z oboru organické, bioorganické a medicinální chemie na  zahraničních stážích i zde v ČR díky vědeckým start-up grantům.

Tato nadace rozdělila poprvé letos finanční příspěvek 200 000 Kč mezi nejlepších 20 projektů na zatraktivnění výuky chemie ve dvou soutěžních kategoriích – základní a střední školy.

Částka je určena na zatraktivnění výuky chemie,  například formou studentského projektu nebo koupí drobného  přístrojového vybavení, laboratorního skla, chemického softwaru,  učebních pomůcek, odborné literatury, apod. Maximální  výše nadačního příspěvku na jeden projekt je 10 000 Kč.

Projekty byly hodnoceny nezávislou výběrovou komisí složenou z odborníků v oblasti chemie, didaktiky a práce s talentovanou mládeží. Hodnotila se atraktivita projektu, míra zapojení studentů a očekávaný dopad na zlepšení výuky.

Naší škole se podařilo tento grant získat na realizaci projektu s názvem "Poznej vodu, kterou piješ", který bude vrámci vyučovacích hodin chemie realizován žáky.

Bezva_Chemie_ZŠ.jpg

 

Ing. Markéta Kratochvílová, PhD

plakát