Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Hravě – zdravě

Hravě – zdravěDatum konání:
9.11.2020
Datum ukončení:
17.11.2020

Žáci 5. C se po vzoru dnes už starších školáků zapojili do 14. ročníku projektu Hravě žij zdravě. Ke konci října nasbírali již více jak 3 000 bodů. Právě teď je většina z nich v půlce celého kurzu. Věřím, že v píli nepoleví ani v této zvláštní době.

Že hravě lze žít zdravě, se za posledních osm let přesvědčilo přes 50 000 žáků pátých ročníků základních škol v ČR, kteří se do kurzu registrovali. Internetový vzdělávací kurz Hravě žij zdravě je přístupný všem zájemcům o zdravý životní styl po celý rok, avšak od září do prosince probíhá jeho soutěžní část, která je určená právě páťákům. Pro nejšikovnější třídní kolektivy čekají za jejich píli pěkné ceny podporující aktivní životní styl.

Projekt jako takový je sestaven ze čtyř výukových lekcí, kde si nejen textem, ale hlavně pomocí hádanek, křížovek a doplňovaček žáci procvičují základy správného stravování, pitného režimu a osobní hygieny. Každá lekce je zakončena testem a navíc na ni navazuje praktický tréninkový Deníček, ten má za cíl žákům přiblížit, jak správně vyvážit příjem a výdej energie. V každé ze čtyř částí Deníčku jsou vygenerovány tři dny – lenošivý den, normální den a náročný den, kdy žáci mají za úkol vybírat správné skladby jídel, či velikost porcí v závislosti na aktivitách, které byly v daný den vykonány.

Tř. uč. Monika Szabóová

 Hravě žij zdravě.jpg