Vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Informace pro žáky 6. tříd o adaptačním kurzu

Informace pro žáky 6. tříd o adaptačním kurzuDatum konání:
23.6.2022
Datum ukončení:
5.9.2022

Informace pro žáky 6. tříd o adaptačním kurzu  v září 2022

Podstatou adaptačního kurzu je, aby se noví spolužáci poznali jinak, než jim nabízí školní třída. Naučí se spolupracovat a lépe rozumět jeden druhému. Cílem kurzu je nejen seznámení s kolektivem žáků a třídním učitelem, ale především nastartování procesů, které jsou nezbytné pro zdravé fungování skupiny. Adaptační kurz dává příležitost podpořit vytvoření pozitivních vztahů mezi žáky a funkčních pravidel třídy, které se pak mohou lehce přenést do školního prostředí. Třídnímu učiteli umožňuje poznat své žáky, jejich postavení v novém kolektivu a vzájemné vztahy i mimo rámec školní třídy. Naopak žáci se seznámí se svým novým třídním učitelem. Program je zaměřen na rozvoj komunikačních dovedností, aktivního naslouchání, rozvoj spolupráce, sebereflexe, sebeprosazení.

 adapt.png

Program:

  • tematické interaktivní hry (sebepoznávací, seznamovací, podporující spolupráci)
  • turistika, kolektivní hry, sport
  • výlet (exkurze)

Termín konání:

  • září 2022

Personální zabezpečení:

  • třídní učitel (vede sportovní a zájmové aktivity)
  • člen týmu školního poradenského pracoviště (vede adaptační aktivity kurzu)

 

Informace ke stažení v pdf

 

adapt II.png