Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Informace pro žáky 6. tříd o adaptačním kurzu

Informace pro žáky 6. tříd o adaptačním kurzu

16.6.2023
17.9.2023

Cílem akce je vytvořit z dětí, které se sejdou na začátku roku v šestých třídách a které zde společně prožijí následující roky školní docházky, spolupracující kolektiv. Vytvořit emoční zázemí, podporovat rozvoj kvalitních vztahů mezi dětmi tak, aby měly šanci zapojit se a najít své uplatnění všechny děti. Program je zaměřen na rozvoj komunikačních dovedností dětí, aktivního naslouchání, rozvoj spolupráce, sebereflexe, sebeprosazení. Pro třídního učitele jde o ideální příležitost poznat své žáky, jejich postavení v novém kolektivu, vzájemné vztahy. Naopak i žáci se seznámí se svým novým třídním učitelem.

Program:

1. den:

- turistický výlet do CHKO Broumovsko

- odjezd od školy v 8:00 hodin, návrat tamtéž v cca 16:00 hodin

s sebou: turistické oblečení a obuv, pláštěnku, průkaz pojištěnce, svačinu na celý den, pití, papírové kapesníky, kapesné

2. den:

- tematické interaktivní hry (sebepoznávací, seznamovací, podporující spolupráci)

- kolektivní hry, sport

s sebou: sportovní oblečení a obuv, přezůvky, psací potřeby, pastelky, blok, svačinu, pití, čip na oběd

Tyto aktivity budou realizovány ve škole od 8:00 hod do 16:00 hod.

Termín konání :

VI. A 11. 9. - 12. 9. 2023

VI. B 12. 9. - 13. 9. 2023

VI. C 13. 9. – 14. 9. 2023

VI. D 18. 9. – 19. 9. 2023

Cena za dopravu autobusem: 550,-

Personální zabezpečení: pedagogický dozor zajišťuje třídní učitel (vede sportovní a zájmové aktivity) a pracovnice školního poradenského pracoviště (vede adaptační aktivity kurzu)

xxxxx.png