Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Kaštany, kam se podíváš

Kaštany, kam se podívášDatum konání:
15.11.2022
Datum ukončení:
20.11.2022

Kaštany, kam se podíváš

„Přineste si na následující hodinu 10 kaštanů a 5 špejlí.“ Takto znělo zadání pro jednu z hodin přírodopisu v 9. D, kde se zaobíráme tématy mineralogie. Ačkoli očekávání o tvorbě zvířátek nebylo naplněno, přesto se v jednom bodě žáci nespletli – tvoření ze semen jírovce maďalu a špejlí bylo skutečně v plánu hodiny. Žáci tvořili model krystalové mřížky, která popisuje polohu částic v krystalu. Vybrán pro tento účel byl model kuchyňské soli NaCl. Matku přírodu se nám povedlo napodobit v sestavování 3D modelů na výbornou, protože ani ta nevytváří dokonalé a ideální krystalické mřížky.

JenV