Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Kufry plné knih

Kufry plné knihDatum konání:
3.3.2024
Datum ukončení:
12.3.2024

 

Stalo se již tradicí, že si některé naše třídy z 1. stupně zamluví na jeden či dva kalendářní měsíce kufr, který obsahuje krásné tituly knih nejen od současných autorů. Ty si společně představujeme, čteme, pracujeme s texty a vzájemně se inspirujeme k přečtení té či oné knížky. Kufry jsou vlastně takové knihovničky na kolečkách, které putují ze třídy do třídy, ze školy do školy. Často nezůstává jen u čtenářských dílen a čtení v hodinách českého jazyka. Nabídka je velmi pestrá, vždy je z čeho vybírat. Žáci si mohou knížky půjčit domů a zapisují obsahy do čtenářských deníků. Rádi využívají i přiložených pytlíků s úkoly, které nutí přemýšlet, rozvíjí fantazii a učí formulovat myšlenky nebo rozvíjet slovní zásobu. Zamýšlí se nad dějem, prostředím, kde se příběhy odehrávají, popisují postavy…

Děkujeme MAP Vzdělávání ORP Poděbrady za obohacení našich hodin zaměřených na čtenářskou gramotnost.

5. D, 4. B, C, D, 3. A, C, 2. C, D

 

kufr plný knih.png