Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Maraton s příchutí bronzu

Maraton s příchutí bronzuDatum konání:
29.9.2021
Datum ukončení:
11.10.2021
Ve čtvrtek 16. 9. 2021 se žáci naší školy zúčastnili tradičního charitativního běhu World Marathon Challenge v Nymburce. Závod se koná pod záštitou neziskové organizace Rotary Club Poděbrady. V letošním ročníku závodilo celkem sedm škol. Každou školu reprezentovalo 30 žáků, kteří štafetovým během zdolali maraton, tedy 42 km a 195 m. První úsek, který čítá 195 m, vždy běží ambasador, kterého škola vybírá sama. Naši školu reprezentovala bývalá žákyně, držitelka národního rekordu a mistryně republiky v dorostenecké kategorii ve skoku o tyči Viktorie Ondrová.
 
Naši maratonci se rvali o medaile až do poslední chvíle a vybojovali tak krásné třetí místo! Maraton uběhli za 2:02:09, čímž vylepšili loňský čas o minutu. Všem našim žákům patří velké poděkování za vynikající nasazení a gratulujeme k parádnímu umístění.
 
Romana Urbanová
 
ilustrační foto 1
 
ilustrační foto 2