Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Návštěva Polabského muzea v Poděbradech

Návštěva Polabského muzea v PoděbradechDatum konání:
29.5.2023
Datum ukončení:
2.6.2023

Toto pololetí se ve vlastivědě učíme o českých dějinách, seznamujeme se s prvním osídlením naší vlasti, s pověstmi, poznáváme první panovnické rody… Abychom propojili naše poznatky, pochopili souvislosti a viděli na vlastní oči archeologické nálezy, navštívili jsme místní muzeum. Rozšířili jsme si tak povědomí o historii města a přírodních zajímavostech Polabí.
Na míru jsme měli zajištěnou besedu k tématu řemesla, které nám představila paní PhDr. Jana Hrabětová. Poutavé vyprávění doplnila ukázkami exponátů ze skanzenu. Na závěr jsme si mohli udělat vlastní pečeť, která bývala součástí všech důležitých dokumentů, třeba i první písemné zmínky o Poděbradech, kterou jsme si též mohli prohlédnout. Děkujeme za získané nové vědomosti a komentovanou prohlídku paní MgA. Aleně Šeberlové.

Třída 4. D

 

řemesla.png