Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Nový školní rok jsme rozběhli vítězně!

Nový školní rok jsme rozběhli vítězně!Datum konání:
1.10.2019

Ve čtvrtek 26. září se na atletickém stadionu v Nymburce konal třetí ročník World Marathonu Challenge. Závod byl uspořádán s cílem podpořit Nadaci Rotary v akci END POLIO NOW směřující k vymýcení dětské obrny ve světě. Akce se zúčastnilo šest základních škol nymburského okresu a jedna škola z Jičína. Soutěž probíhá tak, že 30 žáků (15 chlapců a 15 dívek) musí po 200 metrových úsecích uběhnout maraton, tedy 42 km 195 metrů, na každého tak vychází 7 x 200 m. Našim ambasadorem, který běžel prvních 195 metrů, byla letos Anna Rylichová, naše bývalá žákyně, medailistka z ME basketbalistek 16 ti a 17 tiletých.

Závod rozběhli velmi dobře žáci ze ZŠ Václava Havla a do 36 km drželi prvenství. Pak ovšem únava udělala své a začali zpomalovat. Toho využili naši skvěle namotivovaní žáci a dostali se do vedení, které si už nenechali vzít. Zvítězili, a to i ve vynikajícím čase 1:59, 49 hod a jako čtvrtá škola v republice se dostali pod dvě hodiny.
Všem, kteří běželi za naši školu, děkujeme za vynikající sportovní výkon, za vysoké nasazení a za příkladnou reprezentaci naší školy.

Odkaz na fotografie: https://photos.app.goo.gl/cJbjR2KNFWgzfwqGA

Vorlíčková M., Urbanová R.

Fotogalerie z akce