Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Odemykání školy budoucím prvňáčkům

Odemykání školy budoucím prvňáčkůmDatum konání:
26.9.2022
Datum ukončení:
6.10.2022

 

Školní akce – odemykání školy předškolákům

Stalo se již tradicí, že naše škola v podzimním měsíci otevře své dveře budoucím předškolákům. Tak jsme i letos 16. září uvítali v prostorách školy malé budoucí prvňáky z poděbradských mateřských škol. Žáci devátých ročníků pro ně připravili nejrůznější zajímavé aktivity rozličných názvů: rozzářené slunce – každé dítě si vyzdobilo svůj připravený paprsek, tunel – veselá prolézačka, foto – děti malovaly vlastní podobizny, těstovinové ozdoby – možná ozdoba pro maminku, zvířátka z hlíny, motýli, svět přírodnin – které zvířátko již známe, hrátky s písmenky, jízda na koloběžce, hokej, přáníčka, jak ošetřím zraněného, kuželky, do-re-mi – kdo umí hezky zazpívat a mnohé další. Nejstarší žáci si vzali na starost vždy dva malé předškoláčky a doprovázeli je na místa jednotlivých atrakcí rozmístěných v celém areálu školy. Soudě podle reakcí těch nejmenších, návštěva školy se jim líbila.  Většina se hlásila, že se již do školy těší. Deváťáci si vyzkoušeli, co znamená nést chvíli odpovědnost za někoho mladšího a nabyli tak klíčových kompetencí sociálních, komunikativních a k řešení problémů.