Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > POJĎTE S NÁMI PĚŠKY DO ŠKOLY!

POJĎTE S NÁMI PĚŠKY DO ŠKOLY!Datum konání:
16.9.2022
Datum ukončení:
27.9.2022

 

POJĎTE S NÁMI PĚŠKY DO ŠKOLY!  16. 9. – 22. 9. 2022

Naše škola se poprvé zapojila do letošního ročníku výzvy "Pěšky městem“ a třídní kolektivy zaznamenávají své pěší dny do svých deníků.

Tato podzimní výzva má za cíl zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat
do školy pěšky. Čím méně aut totiž přijede až před školu, tím bezpečněji a příjemněji tam bude i pro děti. Cesta do školy dává příležitost hýbat se, popovídat si, někoho potkat nebo něco zažít. Chůze jako fyzická aktivita každého před vyučováním probere a příjemně nastartuje. Zjišťujeme, že jít do školy s kamarády, jet na kole nebo koloběžce je vlastně fajn!

Jsme moc rádi, že nás podporují rodiče dětí. Společně jsme namotivovali žáky, kteří obdrželi materiály a veškeré informace. Se svými učiteli si zopakovali pravidla o pohybu chodců a cyklistů v silničním provozu a získali povědomí o bezpečném chování.

Máme dobrý pocit, že zlepšujeme veřejné zdraví a kvalitu života nás všech. Propojujeme dopravní výchovu s environmentální a výsledkem je zklidnění dopravy před školou, čistší vzduch ve třídách a máme i lépe soustředěné děti.

 

bannerpds-02-1.png