Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Školu „zaplavili“ předškoláci

Školu „zaplavili“ předškoláciDatum konání:
25.9.2023
Datum ukončení:
5.10.2023

 

 

Poděbradští předškoláci přišli v pátek 15. září ukázat do ZŠTGM, co už dokážou a co se už všechno naučili. Jak potvrdily jejich paní učitelky, děti se na návštěvu školy velmi těšily. „Co dělají ve školce, chtějí ukázat i tady,“ říkají shodně. Během několikahodinové návštěvy děti plnily řadu úkolů – tvořily z písmenek slova, zpívaly v doprovodu jednoduchých nástrojů písničky, poznávaly zvířata, vyzkoušely si jazykolamy. Stranou nezůstaly ani pohybové dovednosti, puzzle a další konstrukční úlohy.

Děti po návratu malují, co všechno ve velké škole prožily a vypráví o tom doma. S rodiči potom vše společně prožívají. Mladší „školkové“ děti se zase těší, že příště to budou ony, kdo školu navštíví.

„Je to takový rituál i pěkný výlet, který má smysl,“ shrnula jedna z učitelek.    

A jak hodnotí akci naši deváťáci, kteří děti školou provázeli?  I oni oceňují, že děti mají možnost seznámit se takto se školou. Valerije Stojková z 9. B k tomu ještě poznamenává, že učitelská práce je velmi těžká.