Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Sportovní úspěchy ve školním roce 2023/2024

Sportovní úspěchy ve školním roce 2023/2024Datum konání:
18.5.2024
Datum ukončení:
7.6.2024

 

Pohár rozhlasu

V úterý 14. 5. a ve čtvrtek 16. 5. se uskutečnilo okresní kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu. Této soutěže se zúčastnilo 16 základních škol nymburského okresu, tudíž konkurence byla veliká. Nejlepší umístění pro naši školu zařídili žáci 6.-7. ročníků, kteří obsadili 3. místo ve svojí kategorii, a brali tak zaslouženě bronzové medaile. Mladší žákyně, tedy žákyně stejného ročníku, se umístily na 8. místě.

Ve čtvrtek pak poměřili síly starší žáci a žákyně, tedy 8.-9. ročníky. Dívky obsadili krásné 5. místo a chlapci ve velmi nabité konkurenci atletických družstev skončili na 8. místě.

Všem žákům gratulujeme k vynikajícím výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

 

Školní triatlon 17. 5. 2024

Tradiční závod v triatlonu s názvem Školní triatlon měl svou premiéru v Poděbradech v pátek 17. května. Účastnili se ho žáci základních škol nejen z Poděbrad. Naši žáci svými výkony vybojovali pro školu putovní pohár! Všichni účastníci si zaslouží pochvalu a převážně mají náš obdiv, protože počasí zejména plavecké části rozhodně nepřálo. Předvedli jste úžasného sportovního ducha!

 

Okresní kolo v minikopané

V pondělí 29. 4. 2024 se vybraní chlapci 8. a 9. tříd naší školy vydali do poděbradského sportovního areálu Bohemia Poděbrady, kde se zúčastnili okresního kola v minikopané. Celého fotbalového turnaje se zúčastnilo celkem 14 škol.

V základní části turnaje jsme bojovali s družstvy ze ZŠ T. G. M. Milovice, Gymnázium z Nymburka a ZŠ Semice. Ze skupiny jsme postoupili z druhého místa, kde jsme narazili na doposud neporaženého favorita soutěže, a to ZŠ Václava Havla z Poděbrad. Nicméně i toto družstvo jsme zdolali a vydali se na cestu o nejvyšší příčky.

V samotném finále rozhodovaly penaltové kopy, které nám nepřály. A po velice dramatické bitvě jsme vybojovali krásné 3. místo v okrese!

Všem fotbalistům děkujeme za reprezentaci a gratulujeme ke krásnému výkonu.

 

Sazka olympijský víceboj

Ve čtvrtek 18. 4. 2024 se u nás ve škole konalo okresní kolo Sazka olympijského víceboje. Z celého nymburského okresu se sjelo 5 škol, což čítalo více jak 70 závodníků, kteří poměřili svoje síly v nejrůznějších disciplínách všestrannosti.  Svoje výkony předváděli ve skoku přes švihadlo, hodu medicinbalem, sed-lezích a také trojskoku. Závěrem žáci uplatnili znalosti o olympijských hrách v tematickém olympijském kvízu.

Nejlepších úspěchů a zároveň postupu do krajského kola dosáhli žáci: Ema Dlouhá, Evelína Rumlová, Amálie Součková, Adéla Procházková, Natálie Procházková, Sára Jamborová, Jan Nádvorník, Václav Nádvorník, Matěj Fejfar, Tadeáš František Puršl, Johana Müllerová, Šimon Eichler, Tom Pokorný.

Všem zúčastněným děkujeme za výbornou reprezentaci a držíme palce v krajském kole!

 

Poděbradská školní liga miniházené

22. března se vybraní žáci naší školy zúčastnili již tradičně Poděbradské školní ligy miniházené a své snažení proměnili ve velký úspěch! Obsadili jsme dvakrát první místo, druhé místo a čtvrté místo! Gratulujeme!!!

V pátek 8. prosince se v nafukovací hale na Žižkově uskutečnilo 2. kolo Poděbradské školní ligy miniházené. Žáci hráli s velkým nasazením, elánem a nadšením. Na konci turnaje získali diplomy a zdravé občerstvení od partnerů soutěže. Všem hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

20231212_075010.jpg

Velký úspěch našich běžců! 1. místo!

1:57,31, to je zlatý čas našich reprezentantů na Dětském maratonu v Nymburce! Tento čas je nejen vítězný, ale také druhý nejlepší v České republice!!! Úspěchem je už jen to, že štafeta pokořila hranici dvou hodin.
16 chlapců a 16 dívek 6. – 8. tříd bojovalo s vypětím sil v náročném závodě na 42 kilometrů a 195 metrů. Maratonu se účastnilo sedm škol našeho okresu.
Gratulujeme!!!