Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Sportovní úspěchy ZŠ T. G. Masaryka

Sportovní úspěchy ZŠ T. G. MasarykaDatum konání:
7.9.2022
Datum ukončení:
18.9.2022

 

Sportovní úspěchy ZŠ T. G. Masaryka. Chceme být úspěšní i v tomto školním roce.

 

V loňském školním roce 2021/2022 byla naše škola sportovně velice úspěšná a navázala na sportovní úspěchy z předchozích let v různých sportovních odvětvích.

Již tradičně naši žáci sbírají medaile z dětského maratonu World Marathon Challenge. I letos se pokusíme v druhé polovině září zazářit a vybojovat v maratonu nejvyšší příčky. Na jaře loňského školního roku jsme vysokou účastí podpořili sportovní akci Běh o pohár starosty města Poděbrady, které se zúčastnilo více jak 230 dětí a rodičů naší školy. I zde jsme vybojovali několik medailových pozic v různých věkových kategoriích.

Výborných výkonů jsme dosáhli v kolektivních sportech, a to zejména v basketbalu a minifotbalu. Již po několikáté jsme dominovali v okresním kole v basketbalu, kde jsme vybojovali krásné druhé místo. V minikopané naši žáci získali obdivuhodné 3. místo v okresním kole. Účastnili jsme se i okresního kola atletických soutěží, kdy jsme se snažili navázat na úspěchy z dob před covidem.

Celoročně je naše škola zapojena do sportovního projektu Sazka olympijský víceboj. V loňském školním roce bylo zapojeno do tohoto projektu více jak 80 % našich žáků, a proto jsme byli jako jedna z mála škol v republice oceněni finanční odměnou na sportovní pomůcky. 3 žákyně naší školy byly tak úspěšné, a proto se v září 2022 zúčastní celorepublikového finále Sazka olympijského víceboje odznaku všestrannosti.

Na úspěchy z předchozích let se budeme snažit navázat i v letošním školním roce.

 

Mgr. Romana Huková

 

úspěch