Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Třídní výlet 5. C do Lužických hor

Třídní výlet 5. C do Lužických horDatum konání:
11.6.2023
Datum ukončení:
18.6.2023

 

Ve dnech 24. 5. - 25. 5. 2023 odjela třída 5. C na svůj závěrečný dvoudenní výlet do Lužických hor.

Na výlet jsme se dopředu pečlivě připravovali, vyhledávali si důležité informace o plánovaných místech, vybírali si varianty aktivit. První zastávka nás zavedla na zámek Zákupy. Paní průvodkyně v dobovém kostýmu nám poutavě vyprávěla o době, kdy byl zámek letním sídlem Habsburků. Dalším cílem naší cesty byla Lindava a v ní sklárna AJETO. Sklárnu jsme si prohlédli, velmi zblízka se seznámili s prací sklářů, a dokonce si sami zkusili odlít skleněnou medaili nebo vyfouknout vázičku. Odpolední program nás dovedl do srdce Lužických hor, vystoupali jsme až na jejich vrchol Luž. Celé odpoledne bylo pěkné počasí, a tak jsme se z rozhledny mohli podívat nejen do Čech, ale dohlédli jsme i do Polska a Německa. V podvečer jsme se ubytovali v Heřmanicích, kde jsme se po dobré večeři věnovali sportovním aktivitám a před spaním pak společenským hrám. Druhý den ráno jsme hned po snídani pokračovali v naší cestě. Nejprve jsme ale ve sklárně vyzvedli naše výrobky. Zastavili jsme u přírodní a technické památky průrva Ploučnice, dále putovali do zvláštního muzea Mikrokosmos u Hamru na Jezeře. Zde jsme si prohlédli modely některých drobných živočichů v jejich nadživotní velikosti, jiné jsme naopak zkoumali pod mikroskopem.
Na závěr jsme se přesunuli na příjemnou prohlídku liberecké zoologické zahrady. Odtud jsme zamířili zpět domů do Poděbrad. Přivezli jsme si spoustu zážitků.