Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Účast na projektu

Účast na projektuDatum konání:
4.5.2022
Datum ukončení:
8.5.2022

 

 

Post Bellum – Příběhy našich sousedů

 

I v tomto školním roce se naše škola zapojila do projektu Příběhy našich sousedů od neziskové organizace Post Bellum. Do soutěže se zapojili vybraní žáci osmého a devátého ročníku, kteří vytvořili 2 týmy. Během několika měsíců měli za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, sestavit životopis, vytvořit rozhlasovou reportáž, a nakonec vytvořit prezentaci, se kterou seznámili publikum a odbornou porotu během slavnostního večera dne 31. března 2022 v Divadle Na Kovárně. Výsledky jejich práce si můžete prohlédnout na webových stránkách https://www.pribehynasichsousedu.cz/prezentace/. Během tohoto projektu měli žáci možnost navštívit Národní památník hrdinů heydrichiády v Praze, zúčastnit se workshopů organizace Post Bellum a Českého rozhlasu a v neposlední řadě získali příležitost setkat se s pamětníkem a zkusit si roli reportérů.

 

35-39-1024x683.jpg  38-21-1024x683.jpg