Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Ukončení prvního pololetí trochu jinak

Ukončení prvního pololetí trochu jinakDatum konání:
14.2.2022
Datum ukončení:
27.2.2022

 

Ukončení prvního pololetí trochu jinak

První pololetí tohoto školního roku jsme slavnostně zakončili v pondělí 31. ledna. Každá třída vedle slavnostního předání vysvědčení strávila několik vyučovacích hodin hraním společenských a deskových her. V dnešní době, kdy se mladší generace věnují zejména hraní mobilních a počítačových her, se deskové hry těší stále velké oblibě. Při hře se děti nejen pobaví, ale učí se spoustu dovedností, které jsou ve školních kolektivech nesmírně důležité. Dochází k rozvíjení a prohlubování sociálních vztahů a vzájemnému poznávání. Děti zjistí, kdo je ochoten riskovat, kdo naopak, na koho se lze spolehnout, kdo jde tvrdě za svým cílem nebo kdo je dobrý týmový hráč. Hry mají mnoho dalších benefitů a mohou být výbornou průpravou do života. Dodržování pravidel, vyrovnávání se s prohrou, sebeovládání a přijímání zodpovědnosti za své jednání jsou pouze některými z nich. Hry také přispívají k rozvíjení myšlenkových operací. Skládačky procvičují zručnost, trpělivost a kreativitu, strategické hry taktické myšlení, další trénují paměť, postřeh a testují naše vědomosti či jazykovou vybavenost. Opravdu je z čeho si vybírat. Vedle osvědčených her jako je Člověče, nezlob se!, Dáma, Dostihy a sázky, Monopoly nebo Activity, si žáci zahráli i mnoho nových moderních her, které jsou v současné době populární. Čas strávený hraním deskových her se svými kamarády přinesl našim žákům uvolnění od každodenních školních starostí a radost ze společně prožitých chvil tak trochu jinak.

Mgr. Martina Nicholls

ilustrační foto k článku - žáci hrají deskové hry