Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Záložka do knih spojuje školy

Záložka do knih spojuje školyDatum konání:
22.1.2023
Datum ukončení:
28.1.2023

 

Žáci prvního stupně se zapojili do mezinárodního projektu Záložka do knih spojuje školy.

Projekt podporuje navázání kontaktu mezi českými a slovenskými základními školami a čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Žáci z České republiky vytvoří záložku do knihy, na níž libovolnou technikou ztvární zadané téma, a vymění si ji se žáky z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky. Výměnu záložek mohou školy využít k navázání spolupráce, kontaktů nebo na poznávání jazyka, literatury, historie, kultury, regionálních zvyků či života žáků ze Slovenské republiky a zároveň i jako průřezové téma do Školního vzdělávacího programu nebo jako součást školního projektu.