Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Připojujeme se ke stávce dne 27. 11. 2023

Připojujeme se ke stávce dne 27. 11. 2023Datum konání:
21.11.2023
Datum ukončení:
27.11.2023

 

 

Vážení zákonní zástupci našich žáků,

dne 20. 11. 2023 oznámil stávkový výbor řediteli školy, že se většina zaměstnanců Základní školy T. G. Masaryka Poděbrady, Školní 556, okres Nymburk připojuje k celodenní výstražné stávce dne 27. listopadu 2023, kterou vyhlásil a organizuje Českomoravský odborový svaz pracovníků školství, a to v podobě jednodenního přerušení práce po celou dobu pracovní doby. Z toho důvodu bude v tento den škola uzavřena, oběd žákům ve školní jídelně bude odhlášen.

Děkujeme za pochopení.

Stávkový výbor

 

Komentář ke stávce:

Do celodenní výstražné stávky vstupujeme, abychom vyjádřili nesouhlas se škrty ve státním rozpočtu v oblasti školství pro rok 2024, které se v konečném důsledku promítnou na každém z nás. Ohlášená stávka není pouze stávkou učitelů, ale především stávkou zaměstnanců školy. Nestávkujeme za platy učitelů, ale za udržitelný stav kvalitního každodenního vzdělávání a výchovy. Tedy i za dostatek nepedagogických pracovníků, které není snadné v současné době pro tuto nelehkou práci sehnat a kteří vytváří společně s námi učiteli plnohodnotný a fungující organismus školy. Svých asistentek pedagogů, školních psychologů, vychovatelek, uklízeček, školníků, IT pracovníků, kuchařek a dalších neodmyslitelných pilířů pro fungování školy si vážíme a není nám lhostejné jejich finanční ohodnocení a jejich budoucnost. 

Kvalitní školství je pro nás priorita. Není dobré žít na dluh a dluh prohlubovat, nicméně vzdělání je investicí do budoucna a nelze šetřit na nesprávném místě. Chceme moderní, koncepční vzdělávání s kvalitním zázemím pro naše žáky.   

Cíle stávky:

  • vyjádřit nesouhlas s nejasnou koncepcí vzdělávací soustavy a zabránit nekoncepčním zásahům do současné vzdělávací soustavy,
  • zabránit snížení mzdových prostředků pro nepedagogické zaměstnance zabezpečující chod školy,
  • zabránit snížení prostředků na ostatní neinvestiční náklady (tzv. ONIV), ze kterých jsou hrazeny mimo jiné učební pomůcky žáků a výpočetní technika pro žáky,
  • zabránit snížení počtu možných odučených hodin (tzv. PHmax),
  • vyjádřit nesouhlas s redukcí asistentů pedagogů.

 

Přikládáme dopis Českomoravského odborového svazu pracovníků školství.

 

Zástupci stávkového výboru:

Mgr. Veronika Jeníková, Mgr. Jana Eliášová, Mgr. Lucie Líbalová, Šárka Andělová

 

Výstražná-stávka-Logo.png