Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Adventní čas

Adventní časDatum konání:
3.12.2023
Datum ukončení:
13.1.2024

 

22. prosince: Třídnické setkání

 Akce žákovského parlamentu - Ježíšova vnoučata

Již tradičně jsme se zapojili do akce Českého rozhlasu Ježíšova vnoučata. Společnými silami jsme splnili čtyři přání vybraným seniorům v podobě sladkostí a potřeb na tvoření. Přiložili jsme i ručně vyrobená vánoční přání pro ostatní klienty všech čtyřech domovů. Přejeme krásné Vánoce!

Ježíškova vnoučata.png

Den vánočních svetrů - 15. prosince 2023

Hodina fyziky v duchu Vánoc

Vánoce v 1. D

Společně jsme se sešli ve vánočně vyzdobené třídě. Přivítali jsme rodiče pásmem básniček a koled. Společně jsme si zahráli na ozvučené trubky. Následovaly dílničky s tvořením. Krásné odpoledne, krásné naladění, úžasné děti i jejich rodiče. Tomu se říká pohodový Advent.

ffeqfeqfeqf.png

 

Pracovní činnosti - vánoční tvoření

  

pracák.png

Prostorová dekorace žáků 6. C a D. Ve dvou hodinách si žáci museli rozvrhnout a překreslit svůj návrh na určený materiál, vyřezat, zkompletovat a trochu dozdobit.

Akce školního ekotýmu - sbírka pro psí útulek Haryk

váncoe.png

Akce žákovského parlamentu - Mikuláš

Stalo se již tradicí, že starší členové žákovského parlamentu dne 5. 12. 2023 promění své osoby ve tři magické bytosti - Mikuláše, anděla a čerta. S sebou nosívají i knihy hříchů a směřují za malými čertíky a andílky do prvních a druhých tříd. Stejně tomu tak bylo i letos a práce měli skutečně hodně ;-).

 

367996898_719911180050274_6724727825184057210_n.jpgČertíci - pracovní činnosti ve 4. A

Prosincový předškoláček

Zvládnout připravený pracovní list na pekelné počítání, vytleskávání slov, jednoduchý taneček, písničku a básničku s pohybem nebyl pro naše předškoláky žádný problém. Byl tedy čas procvičit i grafomotorické cvičení a zaběhat si v tělocvičně "Čertí honičku".
V lednu zase na viděnou!

Čertí rojení - akce školní družiny

Na úvod zábavného odpoledne ve školní družině si děti, za doprovodu kytary a samostatně vyrobených čertích rohů, zazpívaly písničku Mikuláš. Jejich "rojení" pokračovalo vtipnými soutěžemi, tancem, předáním čertího listu s pekelnou mincí a na závěr malým občerstvením.

Čertíci a čertice, tak zase z rok!

 vychovatelky ŠD  Žižkov

 

První třídy na vánoční Loučeni - exkurze

 

Prvňáčci vyrazili poprvé na školní výlet. Adventní čas nám přál – svatý Martin poslal do kraje sníh. Zámek se oblékl do adventního roucha, nechal nás nahlédnout do ozdobených komnat a dovolil nám poznat tradice a zvyky našich předků. V každé části zámku na nás dýchal vánoční čas, zněly koledy, voněly perníčky, které jsme si ozdobili a také hned snědli.

Víte, že zámek se pyšní zápisem do knihy rekordů? Na nádvoří má ozdobený největší adventní věnec. Kdo nevěří, ať tam běží :-)

1. D + 1. C

 

Třetí třídy na vánoční Loučeni - exkurze
Třídy 3. C a 3. D navštívily zámek Loučeň a to nejen spletité labyrinty, ale také interiér zámku s výstavou - Cesta vánočního stromečku. Žáci viděli nespočet různorodých stromečků a tradičních dekorací. V zámku si také nazdobili perníček a zapili ho svátečním čajem. Vánoční atmosféru dokreslovala bohatá sněhová nadílka a mrazivé počasí. P.S. V bludištích se nikdo neztratil.
 
Šesté třídy na výstavě betlémů
vvdvs.png
 

Čtvrťáci na vánoční prohlídce zámku Hrádku u Nechanic

Návrh bez názvu(1).gif

Výuka německého jazyka - dopisy pro Ježíška

Žáci německého jazyka 7. – 9. ročníku měli poslední dny dost napilno. Měli za úkol napsat svá přání Ježíškovi do Německa. Někteří se tohoto úkolu zhostili opravdu poctivě. Dopisy budou zaslány na jednu z poboček německé filiálky Himmelpforten neboli Nebeské brány. Když budou mít štěstí, Ježíšek jim odpoví.

 

Rozsvícení vánočního stromku 4. prosince

agbgwbwr.png

Vystoupení v divadle Na Kovárně

407454579_845220517606578_598522851067193446_n.jpg