Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Ukázka výuky na prvním stupni

Ukázka výuky na prvním stupniDatum konání:
3.12.2023
Datum ukončení:
15.4.2024

 

Pasování prvňáčků na čtenáře

První pomoc

Žáci pátých ročníků se ve spolupráci se studenty SZŠ a VOŠZ Nymburk učili základy první pomoci. Seznámili se s teorií a prakticky si vyzkoušeli na stanovištích jednotlivé úkony. Na závěr si všechny informace zopakovali a ověřili interaktivně zábavnou formou v Kahootu.

Děkujeme za spolupráci.

Beseda se mi opravdu hodně líbila, studenti nás obdařili spoustou informací a nechali nás vyzkoušet si první pomoc i roli zraněného. Jejich výklad byl skvělý. Slova, kterým jsme nerozuměli, nám podrobně vysvětlili. Pustili nám i dvě videa. Pracovalo se mi s nimi dobře. Studenti by klidně mohli dělat učitele. /G. Dušková/

Moc se mi to líbilo. Studenti nám sdělili mnoho informací, vše nám dobře vysvětlili, dokonce nás nechali i spoustu věcí vyzkoušet. Už víme co je AED, 5T, škrtidlo… /A. Jílková/

Studenti ze zdravotnické školy nás učili, jak se máme zachovat, když se někomu něco stane. Bylo to velmi poučné. /I. Partyková/

Beseda o zdraví byla velmi zajímavá. Učili jsme se zastavit krvácení, co dělat, když má někdo šok, resuscitovat, obvazovat. /Paša/

Jsem rád, že jsem se dozvěděl důležité informace o poskytnutí první pomoci. /J. Fikar/

Možná se stanu záchranářkou! /NF/

Děkuji, dávám deset bodů z deseti. /A. Fadrhoncová/

Studenti nám řekli o aplikaci ZÁCHRANKA, hráli jsme Kahoot, bylo to vše velmi poučné. /Z. Limberková/

Kufry plné knih

Stalo se již tradicí, že si některé naše třídy z 1. stupně zamluví na jeden či dva kalendářní měsíce kufr, který obsahuje krásné tituly knih nejen od současných autorů. Ty si společně představujeme, čteme, pracujeme s texty a vzájemně se inspirujeme k přečtení té či oné knížky. Kufry jsou vlastně takové knihovničky na kolečkách, které putují ze třídy do třídy, ze školy do školy. Často nezůstává jen u čtenářských dílen a čtení v hodinách českého jazyka. Nabídka je velmi pestrá, vždy je z čeho vybírat. Žáci si mohou knížky půjčit domů a zapisují obsahy do čtenářských deníků. Rádi využívají i přiložených pytlíků s úkoly, které nutí přemýšlet, rozvíjí fantazii a učí formulovat myšlenky nebo rozvíjet slovní zásobu. Zamýšlí se nad dějem, prostředím, kde se příběhy odehrávají, popisují postavy…

Děkujeme MAP Vzdělávání ORP Poděbrady za obohacení našich hodin zaměřených na čtenářskou gramotnost.

5. D, 4. B, C, D, 3. A, C, 2. C, D

kufr plný knih.png

Mezinárodní den matematiky

Naše škola se aktivně zapojila do Mezinárodního dne matematiky. Prostřednictvím aktivit pro žáky jsme si připomněli důležitost a krásu matematiky v každodenním životě. Navíc už dnes žáci nezapomenou, že tento den - 14. březen je významný i narozením Alberta Einsteina.

Třídy a chodby ožily skupinkami dětí, pro které si paní učitelky z prvního stupně připravily hry, hádanky, luštěnky, křížovky, hlavolamy, šifry …

Žáci pracovali samostatně, ve skupinkách, spolupracovali i s ostatními třídami, prolínaly se týmy... Diskutovalo se o postupech, možnostech, vymýšlely se možnosti, hledala se východiska, propojovaly se stavby a konstrukce …

Zase jsme si užili jeden zajímavý den na naší škole, který nám umožnil myslet a učit se trochu jinak.

 

Žáci učí žáky

V rámci rozvoje čtenářství, českého jazyka, hudební výchovy a prvouky zrealizovaly třídy 3. C a 2. D společný projekt. Třída 3. C pozvala žáky 2. D na divadelní představení do své třídy, kde v kostýmech a kulisách sehrála hudební pohádku O Červené Karkulce. Poté si ještě obě třídy společně zazpívaly. Byl to moc milý zážitek, kde se propojila sounáležitost, hudba, literatura i divadlo.

Výuka informatiky ve 4. třídách

Ukázka projektové výuky žáků 5. třídy

 

Tělesa ve 3. třídě - 3. D

407264554_843653987763231_1512296175745764020_n.jpg