Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Beseda s dopravními policisty

Beseda s dopravními policistyDatum konání:
26.11.2023
Datum ukončení:
30.11.2023

 

 

Exkurzi do budovy obvodního oddělení Policie ČR v Poděbradech jsme vyhráli.

Udělali jsme nejzajímavější doprovodnou aktivitu v projektu Pěšky do školy.

Zpracovali jsme video se scénkou, že spolužačku srazilo auto, se zamýšlením nad dopravní situací města, řešili jsme riziková místa, zakreslili je do map a k vytvoření jsme použili i animaci. Propojili jsme dopravní výchovu s informatikou, environmentální výchovou…

Vedoucí dopravního inspektorátu s policejním technikem naši práci rozebrali a vysvětlili spoustu věcí. Předvedli nám nejmodernější dronové technologie sloužící k dokumentaci a objasňování dopravních nehod a další techniku používanou dopravními policisty. Prakticky nám představili třeba přístroj na měření omamných látek v těle. Zhlédli jsme video Kocour Preventista, které se natáčelo v Poděbradech. Týkalo se bezpečnosti jízdy na bruslích. Zejména nás zaujaly informace o možnostech získání řidičského oprávnění pro skupinu AM, tedy k řízení motocyklu již v 15 letech.

Bylo to zajímavé a poučné.

Kolektiv třídy 8. D