Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Dějepisná exkurze – Josefov a Kuks

Dějepisná exkurze – Josefov a KuksDatum konání:
1.11.2021
Datum ukončení:
7.11.2021

Ve dnech 12. a 13. 10. se žáci osmých ročníků zúčastnili exkurze do pevnosti Josefov. Zde pracovali ve skupinkách a v rámci hry se seznámili s významnými historickými událostmi, byla jim vysvětlena role pevnostního města a jednotlivých skupin obyvatelstva.

Poté jsme navštívili nedaleký hospitál Kuks – významnou památku, na jejímž vzhledu se podíleli umělci světového formátu. Zde žáky čekala komentovaná prohlídka, během které se dozvěděli o životě Františka Antonína Šporka. Současně si prohlédli cyklus nástěnných maleb Tance se smrtí, soubor barokních alegorických soch Ctností a Neřestí a navštívili jednu z nejstarších lékáren – U Granátového jablka.

 

 ilustrační 2  ilustrační 3  ilustrační 5ilustrační 1     ilustrační 7