Letos se opět zapojujeme do sběru použitých baterií. Sběr proběhne ve dnech 24. a 25. března 2025 (pondělí a úterý). Podrobnosti o sběru obdrželi žáci ve škole. Odevzdají je vždy zvážené a podepsané. Děkujeme, že podporujete recyklaci!
Na čem pracujeme: Roční projekt EVVO - Zdeněk Burian 120 let
I v tomto školním roce pracujeme na ročním projektu k EVVO. Letos se budeme zabývat životem a tvorbou malíře, ilustrátora a paleoumělce Zdeňka Buriana. V roce 2025 uplyne 120 let od jeho narození. Naši žáci s učiteli se již věnují projektům, které si vymezili na začátku školního roku. Postupně je budeme zveřejňovat na padletové nástěnce.
Soutěž
Výsledky:
Vítězové 1. – 5. ročník
Cena poroty 1. -5. ročník
Adam Prášek, 3. A
Kristina Macková, 1. C
Filip Dušek, 2. B
Nikola Šlechtová, 4. D
Eliška Brožová, 5. D
Vítězové 6. – 9. ročník
Cena poroty 6. – 9. ročník
Aneta Zajíčková, 8. B
Anna Kloubcová, 8.C
Tadeáš Puršl, 9. A
Karolína Hrubá, 9. A
Sebastian Martinec, 9. B
Lucie Kocmánková, 9. C
Mezinárodní den stromů - aktivita pro školu ve spolupráci se žákovským parlamentem
Setkání s panem ředitelem a příprava ke Dni stromů
Dne 16. září navštívil pan ředitel setkání žákovského parlamentu a školního ekotýmu. Po úvodním slovu byl prostor na dotazy, které si žáci připravili. Následně jsme se věnovali přípravě aktivit ke Dni stromů, který připadá na 20. října.
Podzimní odpoledne v domově Luxor Poděbrady - společné tvoření
Akce ve spolupráci se žákovským parlamentem. Pro podzimní setkání v domově Luxor Poděbrady jsme si zvolili výrobu podzimní ekologické dekorace - látkové dýně. Setkání bylo jako vždy velmi milé a příjemné. Společný čas nám velmi rychle utekl a vzniklo mnoho krásných dýní a dýniček, které nyní zdobí společenskou místnost v domově.
Reuse den v Poděbradech
4. října navštívili žáci 9. A a 9. C první ročník akce Reuse den. Akce plná zábavy, workshopů a inspirativních přednášek, díky kterým jsme zažili princip cirkulární ekonomiky na vlastní kůži.
Na začátku si každá třída našla svou průvodkyni, která nám dala takové vstupní informace, abychom vůbec věděli, o co se na této akci jedná. Jako první jsme se přesunuli ke stanovišti, kde jsme dostali kus látky a na ten jsme si mohli různými barvami udělat například potisk motýla, pavučiny nebo květiny. Cílem bylo vyrobit si záplatu, která elegantním způsobem vyřeší poškození nějakého oděvu. Na dalších stanovištích jsme si mohli vytvořit třeba vlaječku z párátek nebo staré látky - pytloviny. Na posledním stanovišti jsme si měli přečíst každý jeden plakát a informace z něj shrnout spolužákům. Plakáty od organizace Na Zemi se věnovaly problematice fast fashion. Sdělily nám například, kolik vody, látky a barvy se spotřebuje na vyrobení jednoho trika. Nakonec nám o celém procesu popovídaly dvě šikovné dámy, které nám popsaly celý proces recyklace a vysvětlily pojmy slow fashion nebo fast fashion. Pak už jsme se mohli přesunout do koutku SWAP, do kterého jsme mohli přinést třeba kus oblečení nebo věci, které by mohli posloužit dalším. I my sami jsme si odnesli plno zajímavých úlovků.
Anna Trnková, IX. C
Práce školního ekotýmu zde.