Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Exkurze devátých ročníků

Exkurze devátých ročníkůDatum konání:
15.1.2023
Datum ukončení:
21.1.2023

 

V úterý 6. 12. 2022 se deváté ročníky zúčastnili chemicko-fyzikálně-geografické exkurze do elektráren. Žáci byli rozděleni na dvě skupiny, kdy jedna skupina navštívila nejprve vodní elektrárnu v Dalešicích a druhá skupina jadernou elektrárnu v Dukovanech.

V Dalešicích žáci zjistili, jak a proč funguje přečerpávající vodní elektrárna. Jedna ze skupin měla štěstí, jelikož měla možnost vidět, jak se zrovna otevírá hlavní víko a spouští se voda, jež umožní výrobu elektřiny.

V Dukovanech jsme měli možnost nahlédnout přímo až k reaktorům, a to prostřednictvím nové virtuální reality. Dále následovala interaktivní přednáška a poté se žáci samostatně pohybovali v interaktivním sále, kde si mohli vyzkoušet vše, co je spojené s výrobou elektřiny.

 

Mgr. Romana Huková