Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Exkurze do Lidic

Exkurze do LidicDatum konání:
26.4.2022
Datum ukončení:
3.5.2022

 

Žáci devátého ročníku se ve dnech 22. a 23. března zúčastnili dějepisné exkurze v Lidicích, kde si připomněli tragické události, které se zde odehrály v období Protektorátu Čechy a Morava. Nejprve na žáky čekala prezentace o historii obce před rokem 1942, během června 1942 a následně po druhé světové válce. Poté si žáci prohlédli výstavu Zdenky Landové a pomocí těchto obrazů vyplňovali ve skupinách pracovní listy tematicky zaměřené na výsadek Antropoid a Silver A. Nakonec nás čekala prohlídka pietního území, kde se původní Lidice rozkládaly. Prostřednictvím této exkurze získali žáci přehledný a srozumitelný náhled do života obce Lidice a jejího osudu.