Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Projektový den zaměřený na environmentální vzdělávání v rámci projektu Šablony III. T. G.

Projektový den zaměřený na environmentální vzdělávání v rámci projektu Šablony III. T. G.Datum konání:
25.4.2022
Datum ukončení:
31.5.2022

xxx.jpg

 

Pro žáky třídy VI. C byl Den Země upraven dle plnění projektu Šablony III. T. G. M. Poděbrady. V rámci plnění tohoto projektu jsme byli zavázáni splnit projektový den dle zadaných kritérií. Zvolili jsme environmentální téma a pro jeho realizaci právě mezinárodní Den Země. Dle kritérií jsme mohli podpořit jednu třídu, a tak jsme zvolili VI. C. Zároveň bylo naším úkolem sjednat spolupráci s externím odborníkem na dané téma. Podařilo se nám sjednat spolupráci s Ing. Lukášem Prágrem, který vede mládež Místní organizace Českého rybářského svazu Lysá nad Labem, vystudoval na Fakultě zemědělské a technologické Jihočeské univerzity obor Rybářství a rybnikářství a je ekologem po všech stránkách. S žáky realizoval besedu plnou zajímavostí o naší řece a okolí. Následně se žáci vžili do vylosovaných rolí v rámci novinové redakce a na téma dne zpracovali titulní novinovou stranu, kterou nám pak představili. Čtyřhodinový program utekl jako voda a žáci si z něj odnesli plno zážitků, nových informací a podpořili rozvoj svých klíčových kompetencí.

 

xxxxxx.jpg