Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Finanční gramotnost s panem Korunkou

Finanční gramotnost s panem KorunkouDatum konání:
17.6.2021
Datum ukončení:
23.6.2021

Finanční gramotnost s panem Korunkou

 Nejen o tom, že peníze nerostou na stromech, nevydává je jen tak bankomat po vložení plastové kartičky. Za peníze si lásku, zdraví a pravé přátele nekoupíme, ale i jak s penězi hospodařit a jak se jimi nenechat ovládat. O tom všem byl projekt ve školní družině, věnovaný základům finanční gramotnosti.  A protože hrou se děti naučí opravdu mnoho, vše probíhalo hravou a zábavnou formou. Tři týdny jsme se tomuto tématu věnovali v každém oddělení školní družiny na Žižkově. Děti vydělávaly, platily, tvořily i investovaly, objasnily si základní finanční pojmy.

  Jedno odpoledne nás čekala velká společná venkovní akce. Děti na stanovištích plnily úkoly. Někde odhadovaly ceny, jinde vysvětlovaly finanční pojmy, počítaly, v Kimově hře procvičily paměť. Celé odpoledne jsme si všichni náramně užili a děti si opět vydělaly nějaký ten družinový peníz. V dalším týdnu si Předňáci  porovnali své finanční znalosti se Zadňáky v AZ kvízu. I tato společná hra se moc povedla. Soutěžící až překvapili svými nově nabitými znalostmi. Projekt jsme zakončili nákupem v družinových krámcích za vydělané peníze. Finanční gramotnost pro děti má smysl!

Vychovatelky školní družiny na Žižkově

4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg