Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Finanční gramotnost s panem Korunkou

17.6.2021
23.6.2021

Finanční gramotnost s panem Korunkou

Nejen o tom, že peníze nerostou na stromech, nevydává je jen tak bankomat po vložení plastové kartičky. Za peníze si lásku, zdraví a pravé přátele nekoupíme, ale i jak s penězi hospodařit a jak se jimi nenechat ovládat. O tom všem byl projekt ve školní družině, věnovaný základům finanční gramotnosti.  A protože hrou se děti naučí opravdu mnoho, vše probíhalo hravou a zábavnou formou. Tři týdny jsme se tomuto tématu věnovali v každém oddělení školní družiny na Žižkově. Děti vydělávaly, platily, tvořily i investovaly, objasnily si základní finanční pojmy.

Jedno odpoledne nás čekala velká společná venkovní akce. Děti na stanovištích plnily úkoly. Někde odhadovaly ceny, jinde vysvětlovaly finanční pojmy, počítaly, v Kimově hře procvičily paměť. Celé odpoledne jsme si všichni náramně užili a děti si opět vydělaly nějaký ten družinový peníz. V dalším týdnu si Předňáci  porovnali své finanční znalosti se Zadňáky v AZ kvízu. I tato společná hra se moc povedla. Soutěžící až překvapili svými nově nabitými znalostmi. Projekt jsme zakončili nákupem v družinových krámcích za vydělané peníze. Finanční gramotnost pro děti má smysl!

Vychovatelky školní družiny na Žižkově