Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Historická exkurze do Osvětimi

Historická exkurze do OsvětimiDatum konání:
8.12.2022
Datum ukončení:
15.12.2022

 

Historická exkurze do Osvětimi

V polovině listopadu byl na naší škole uskutečněn zájezd s historickou tematikou. Žáci 9. ročníku navštívili prostory bývalého koncentračního a vyhlazovacího tábora, který se nacházel v blízkosti polského městečka Oswiecim.

Bránou s nápisem Arbeit macht Frei vstoupili do komplexu Auswitz I., kde se od průvodce dozvěděli o tom, za jakým účelem, kdy a kým byla tato část postavena. Prošli si celý prostor včetně bloku 11, zhlédli velké množství fotografií a dalších osobních věcí, které tu po vězních zůstaly (kufry, boty, brýle…). Vstoupili do prostor plynové komory i krematoria.

Poté se přesunuli do druhého rozsáhlejšího komplexu, Auschwitz II. – Birkenau. Atmosféra tohoto místa je zcela pohltila. Rampa, komíny od jednotlivých bloků, trosky plynových komor… vše ohraničené ostnatým drátem, kterým dříve procházel elektrický proud.

Společně pak u Památníku obětem holocaustu položili květinu a svíčku.

 

1668761657963.png