Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Informace pro žáky 6. tříd o adaptačním kurzu v říjnu 2021

Informace pro žáky 6. tříd o adaptačním kurzu v říjnu 2021Datum konání:
8.9.2021
Datum ukončení:
10.10.2021

Informace pro žáky 6. tříd o adaptačním kurzu  v říjnu 2021

Podstatou adaptačního kurzu je, aby se noví spolužáci poznali jinak, než jim nabízí školní třída. Naučí se spolupracovat a lépe rozumět jeden druhému. Cílem kurzu je nejen seznámení s kolektivem žáků a třídním učitelem, ale především nastartování procesů, které jsou nezbytné pro zdravé fungování skupiny. Adaptační kurz dává příležitost podpořit vytvoření pozitivních vztahů mezi žáky a funkčních pravidel třídy, které se pak mohou lehce přenést do školního prostředí. Třídnímu učiteli umožňuje poznat své žáky, jejich postavení v novém kolektivu a vzájemné vztahy i mimo rámec školní třídy. Naopak žáci se seznámí se svým novým třídním učitelem. Program je zaměřen na rozvoj komunikačních dovedností, aktivního naslouchání, rozvoj spolupráce, sebereflexe, sebeprosazení.

 ilustrační obrázek

Program:

Ø  tematické interaktivní hry (sebepoznávací, seznamovací, podporující spolupráci)

Ø  turistika, kolektivní hry, sport

Ø  výlet (exkurze)

Termín konání:

Ø  říjen 2021

Personální zabezpečení:

Ø  třídní učitel (vede sportovní a zájmové aktivity)  

Ø  člen týmu školního poradenského pracoviště (vede adaptační aktivity kurzu)

ilustrační obrázek