Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > J. A. Komenský a připomínka výročí u druháčků

J. A. Komenský a připomínka výročí u druháčkůDatum konání:
24.11.2020
Datum ukončení:
7.12.2020

J. A. Komenský

Při distanční výuce si druháci připomněli 350. výročí úmrtí tohoto velikána a to zábavnou formou. Sami na vlastní kůži si totiž vyzkoušeli opravdovou ŠKOLU HROU. Nenásilně si v únikové hře zopakovali naučené učivo českého jazyka, matematiky a prvouky v aplikacích, které se ukrývaly pod jednotlivými obrázky na hlavním panelu hry. Postupně se, za správně splněný úkol, dozvěděli kódy. Když potom kódy správně seřadili a zadali do zámečku heslo, objevil se úkol poslední: "Nakresli Učitele národů a obrázek přines paní učitelce do školy!"

A dnešní nástěnka plná krásných kreseb je důkazem a zároveň zpětnou vazbou, že učení nemusí být mučení. Děti se doma velmi zdokonalily v počítačové gramotnosti a zapracovaly na samostatnosti při plnění úkolů a Jan Amos by z nich měl určitě velkou radost, stejně jako já????!

Obrázky posíláme i do soutěže - Komenský do tříd, tak nám držte palce!

95D76D68-5C99-4B6B-B06C-6D462B2BB0CB.jpeg

Tř. uč. Šmídová