Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > KLUB MLADÉHO DIVÁKA

KLUB MLADÉHO DIVÁKADatum konání:
15.5.2023
Datum ukončení:
18.5.2023

 

Ve středu 3. 5. 2023 navštívili členové Klubu mladého diváka (KMD) poslední představení v letošním školním roce - divadelní zpracování tragické novely Jana Otčenáška Romeo, Julie a tma vydané roku 1958 z prostředí okupace Československa za druhé světové války, konkrétně v období heydrichiády. Slovo tma v názvu má právě symbolizovat dusné prostředí stanného práva, války a heydrichiády. Toto dílo bylo přeloženo do mnoha cizích jazyků.

Žáci s napětím sledovali, jak příběh skončí. Svým chováním důstojně reprezentovali naši školu i Klub mladého diváka, který již 20 let působí pod hlavičkou Divadla v Dlouhé v Praze a je prostředníkem mezi pražskými divadly a školami. Formou speciálního abonmá pro skupiny žáků z 2. stupně ZŠ zajišťuje vstupenky do téměř všech pražských divadel. Členové KMD chodí většinou na běžná večerní představení, ale pořádají se pro ně i speciální odpolední představení.

Zájemci o členství v KMD v příštím školním roce 2023/2024 budou mít možnost se přihlásit na počátku září u Mgr. Radky Martínkové a Mgr. Jana Smíškové.

 

20230504_123223.jpg