Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Kroužek Poděbraďáček

Kroužek PoděbraďáčekDatum konání:
4.12.2021
Datum ukončení:
13.12.2021

 

Děti z kroužku Poděbraďáček měly možnost vyzkoušet si opravdovou miniházenou, když se aktivně zúčastnily pátého kola Středočeské ligy přípravek miniházené 4+1. 

Od září letošního roku otevřel házenkářský klub Házená Poděbrady ve spolupráci se ZŠ TGM Žižkov dva sportovní kroužky pod názvem Poděbraďáček. Jednak kroužek „Pohybové a míčové hry“ a také kroužek „Základy atletiky“.  Děti se v rámci kroužků seznamují se základy pohybových dovedností a míčových her a to zejména zábavnou formou a pomocí soutěží. Dále jsou kroužky zaměřeny na rozvoj pohybové gramotnosti formou her a atletické průpravy. Kroužky v současné době navštěvují téměř tři desítky dětí.  

Vzhledem k tomu, že házenkářský klub Házená Poděbrady pořádal poslední listopadový víkend v Městské sportovní hale turnaj miniházené Přípravek po hlavičkou Středočeského krajského svazu házené, využil možnosti nasadit do turnaje více domácích týmů. Kromě týmu složeného z dětí, které se již házené věnují aktivně v klubu, nasadil i druhý tým složený z dětí z kroužku pohybových a míčových her. Děti ze Žižkova tak měly možnost zažít atmosféru opravdového turnaje miniházené a to vše také za podpory svých rodinných příslušníků a kamarádů v hledišti. Postupně sehrály celkem sedm utkání s družstvy Zruče nad Sázavou, Příbrami, Mělníka, Bělé pod Bezdězem, Úval a Poděbrad, kdy mohly vidět, jakými házenkářskými dovednostmi disponují děti, které se již nějakou dobu házené věnují. 

Pevně věříme, že na jaře příštího roku situace dovolí a atmosféru podobného turnaje miniházené si budou moci užít i další děti z poděbradských škol v rámci již tradiční Poděbradské školní ligy miniházené.

miniházená Poděbraďáček

 

Tomáš Vejvar

Házená Poděbrady, z.s.