Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Informačními technologiemi na podporu vzdělávání

Informačními technologiemi na podporu vzděláváníDatum konání:
2.12.2021
Datum ukončení:
13.12.2021

Informačními technologiemi na podporu vzdělávání

 

Informační technologie se staly důležitým motorem každodenního života a hospodářské činnosti. Velká většina lidí v dnešní Evropě používá počítač k různým účelům – zejména pro mladší generaci je používání počítače běžnou činností. K rychlosti integrace počítačů do sféry vzdělávání vypomohla ve velké míře distanční výuka. Žáci už od prvních tříd tak bez problémů používají tablety, počítače, ale i chytré telefony s pochopením. 

Těchto získaných dovedností využíváme naprosto běžně ve výuce všech předmětů. Není neobvyklé, že IT techniku využívají žáci při výtvarné výchově, pracovních činnostech a dalších předmětech napříč celému rozvrhu. 

V předmětu informatika se tak školy posouvají dál směrem k polytechnickému vzdělávání a robotizaci. Žáci v předmětu zdokonalují dovednosti v oblasti kreativity a přesnosti ve stavbě robotů, logické myšlení a algoritmizaci v programování robotů a prostorovou představivost v přípravách pro 3D tisk.

ilustrační foto.png

 

Mgr. Lucie Líbalová