Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Literární soutěž "Noc na zámku"

Literární soutěž "Noc na zámku"Datum konání:
19.5.2023
Datum ukončení:
24.5.2023

 

Literární soutěž „ Noc na zámku“

Letošní rok se této soutěže zúčastnilo 222 žáků z Poděbrad a blízkého okolí se 137 pracemi. Komise tak neměla vůbec jednoduchou roli. Rozdělila příběhy, pohádky, básničky a komiksy do čtyřech kategorií podle věku autorů. Díla byla plná fantazie, dobrodružství, nechybělo napětí a krásné ilustrace.

Naše škola měla také své zástupce, kteří se stali na chvíli spisovateli. Zástupkyně pořádající soutěže z MAP Mezilesí Poděbrady přišly osobně předat ceny úspěšným výhercům. Těm nejlepším daly poukaz na jedinečný netradiční zážitek. Odměnou jim bude nezapomenutelné přenocování na nedalekém zámku Křinec. Další ocenily knihami Moje hrady a zámky, které mohou žáci využít jako interaktivního průvodce při návštěvě 4 hradů a zámků v ČR. Ostatní, neméně šikovní autoři, dostali drobné dárky – cestovní pláštěnku a malou sladkost.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Noc na zámku vyhrály:

Evelína Říhová 3. D

Anežka Jílková 4. B

Gabriela Dušková 4. B

Patricie Bendová, Barbora Kacafírková a Agáta Matoušková 4. D

Knihu obdrželi:

Diana Uzakova 3. C

Nikol Baumgartnerová a Eliška Brožová 3. D

Ariana Leshchenko 4. B

Lucie Kovandová a Viktorie Zedníková 5. C

Karolína Gilíková, Jakub Výborný 7. D a Justýna Rosalie Jiránková 7. C