Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > POZOR, V KNIHOVNĚ JE KOCOUR!

POZOR, V KNIHOVNĚ JE KOCOUR!Datum konání:
19.5.2023
Datum ukončení:
25.5.2023

 

To je název knihy Kláry Smolíkové, která provázela žáky naší školy putovní výstavou. Umístěné panely lákaly k nahlédnutí a přečtení. Byly také nápovědou k pracovním listům, na kterých jsme pracovali. Učitelům a žákům byl připraven padlet plný informací nejen ke knize, ale také k autorce a ilustrátorovi Janu Šedovi. Čtenáři si mohli vyzkoušet kvíz, který odhaloval práci spisovatelky.

Páťáci si vyzkoušeli vyrobit „nákončí“. Že nevíte co to je? Prozradíme, že jde o ozdobu, která o majiteli vypovídá, že je zámožný a může si dovolit vlastnit jednu nebo více knih. A co vy? Mohli byste nosit „nákončí“ na odiv?

V prosinci se můžete těšit na další výstavu. Tentokrát to bude „Spolkla mě knihovna“, samozřejmě opět výstava k podpoře čtenářství.

D. Šafránková